На концерті «Французьке бароко» вперше презентували сцени з опери-балету «Галантні Індії»

28.02.2020

превьюІронічні варіації з опери-балету «Галантні Індії» презентували у «Театрі у фоє» 27 лютого. У затишній залі за столиком з келихами шампанського глядачі занурилися у вишукану атмосферу французького бароко.

Вокальні номери представили заслужені артистки України Олена Арбузова та Валерія Туліс. Доповнили програму хореографічні варіації солістів балету – Михайла Боцока, Ксенії Некрасової і  Дар’ї Бусько.

«У цьому концерті маю декілька ролей, як чоловічих (паж), так і жіночих (фаворитка Людовіка XIV), тож декілька разів змінюємо гардероб. Сподіваюся, що глядачеві цікаво, адже підготували вражаючу програму, яскраві костюми і образи, а також оригінальне пластичне рішення», – розповіла Дар’я Бусько.

Виступали солісти у супроводі ансамблю старовинної музики: Анатолій Воробей (флейта), Максим Коломієць (гобой), Віра Кочеванова (фагот), Максим Малиновський (фагот), Тетяна Мартинюк-Багрій (скрипка), Марія Марченко (скрипка), Андрій Коляда (альт), Олена Малиновська (віолончель), Любов Тітаренко (клавесин).

«Ми граємо на сучасних інструментах, але застосовуємо всі барокові манери і прийоми, які були в ту епоху. До речі, Тетяна Мартинюк-Багрій грає на скрипці саме бароковим смичком, в якому  жильні струни. Ми з Тетяною та вокалісткою, з.а. України Оленою Арбузовою брали участь у барокових  майстеркласах в Австрії. Мені епоха бароко дуже цікава, адже готую до захисту дисертацію, присвячену музиці 16 ст, яка передувала епосі бароко», – повідомила Любов Тітаренко.

Зазначимо, що 31 жовтня 2019 року у Національній опереті України презентували «Шедеври барокової музики». Але того разу глядачів зачарували атмосферою італійського бароко, а нині – французького. Ідея «помандрувати» минулими епохами належить керівнику музичного ансамблю старовинної музики Максиму Коломійцю.

«Естетика звучання музики епохи бароко дуже цікава, але важка у виконанні, тому не надто популярна нині. Ми ж хочемо дати можливість глядачам поринути в атмосферу аристократичності, вишуканості і краси. Музика французького бароко має багато змін, темпів, настроїв, тобто вона дуже яскрава, як і сама епоха», —  зазначив Максим Коломієць.

Режисер-постановник – Максим Добролюбов.