Віднині на вистави театру оперети можна придбати квитки з послугою аудіодискрипції

23.11.2020

nes2420

Аудіодискрипціяце спеціальний голосовий супровід, який наживо, через технічні пристрої подається до незрячих/слабозорих глядачів і пояснює їм усе, що неможливо відстежити візуально: описує декорації та дії сценічних персонажів, тощо.

Цей метод широко апробований та впроваджений в європейських театрах. Використовують два різних методи дескрипції. У першому випадку – це заздалегідь записаний голосовий супровід, але, в такому випадку, існує велика ймовірність неточностей, адже вистава кожного разу може відбуватися з деякими змінами темпу чи ритму. Другий спосіб – це присутність аудіодискриптора – людини, яка наживо коментує виставу.

Саме метод дискриптування вистави наживо ми впроваджуємо в Національній опереті України, тож раді познайомити з аудіодискриптором Кірою Степанович, яка співпрацює з театром оперети з питань звукоопису з 2018 року. Вона має великий досвід роботи не тільки в театральній сфері, але й у створенні та адаптації виставок, експозицій, а також є ініціатором проєкту #доступні фонди Педагогічного музею України.

Київський театр оперети один з перших запускає у продаж квиток з подібною послугою, тож наразі, команда проєкту розробила і пропонує своєму глядачеві такий алгоритм  роботи при замовленні даної послуги:

  • при купівлі квитка у касі у театру оперети, необхідно попередити касира  про необхідність аудіодискриптора (послуга надається безкоштовно, ціна квитка на виставу фіксована);
  • при купівлі електронного або друкованого квитка в інших касах міста, необхідно зателефонувати адміністраторам театру оперети та замовити дану послугу за телефонами: 287-26-30 або 097-20-63-421;
  • попередити про надання цієї послуги необхідно не пізніше, ніж за 5 днів до дати вистави, зазначеної у квитку;
  • для  отримання послуг звукоопису на вистави великої зали, необхідно придбати місце у партері;
  • у день вистави просимо прибути за 30 хвилин до початку вистави для знайомства з аудіодискриптором та технічним обладнання для звукоопису.

Вже зараз квиток з аудіодискрипцією можна придбати на вистави для дітей у грудні: «Вертеп. Казки тихої ночі», «Білосніжка та семеро гномів» та «Лампа Аладдіна».

Наступними будуть опрацьовані кілька вистав для дорослої аудиторії. Інформація буде оновлюватися, тож слідкуйте за новинами на сайті театру оперети. За додатковою інформацією звертайтесь за телефоном: 287-50-07.

Доступність та увага до глядачів – це завжди пріоритет для команди театру оперети!