Вечір вокально-фортепіанної музики епохи романтизму презентували у «Музичній вітальні»

21.10.2019

Превю

Вечір вокально-фортепіанної музики німецько-австрійських композиторів епохи романтизму вперше презентували у Національній опереті України. Авторки проекту – заслужена артистка України Соломія Приймак (сопрано) та лауреатка міжнародних конкурсів Анна Поліщук (фортепіано).

Артистки представили глядачам шедеври музичного романтизму – глибокий психологізм, драматизм, витончену мелодійність та душевність. У першому відділенні концерту Анна Поліщук сольно виконала «Сонату» Й.Брамса f-moll у п’яти частинах, яка звучала протягом 40 хвилин. У другому відділенні фортепіанні твори К.Вебера, Й.Брамса, Р.Шумана, Ф.Шуберта доповнив чарівний вокал Соломії Приймак.

«Фортепіано – головний інструмент романтиків, це «король» усіх інструментів, тому що його порівнюють з оркестром, він має дуже багато динамічних відтінків. Фортепіано рівнозначне з вокалом, адже кожен з них має свою лінію, які переплітаються», — говорить Анна Поліщук.

«Епоха німецького та австрійського романтизму відома глядачам за дуже малою кількістю музики, а це насправді цілий пласт світового музичного мистецтва. І ми демонструємо лише маленьку частину цього прекрасного явища. Це дуже глибока і мелодійна музика, з філософським змістом», — розповіла з.а. України Соломія Приймак.

Концерт відбувся у «Музичній вітальні» — блакитному фойє Національної оперети України, яка вміщує сотню глядачів.

«Музична вітальня» — це певна лабораторія, дослідження нової музики, яка в Україні звучить вкрай рідко.  Ми дали можливість нашим артистам розкрити свій талант у новому якісному проекті і при цьому підняли пласт надзвичайно великої і значущої музичної спадщини епохи романтизму. Це дуже цікава музика. Люди, які її слухають – справжні гурмани. До того ж, епоха романтизму – це час, коли люди мріяли про свободу, вони жили за ідеалами гуманізму – це саме те, що дуже потрібно зараз Україні», — зазначає генеральний директор-художній керівник Національної оперети України Богдан Струтинський.

Наступний концерт «Вечір вокально-фортепіанної музики німецько-австрійських композиторів епохи романтизму» запланований 6 листопада.