ВЕЧІР УГОРСЬКОЇ ОПЕРЕТИ 2019

31.05.2019

Учора, 30 травня, в стінах Національної оперети України відбувся «Вечір угорської Оперети». Традиційно свято розпочали зустріччю у театральному фойє.

«Місією культурної дипломатії» назвав подію очільник Національної оперети України і режисер-постановник концерту Богдан Струтинський. Відомий театральний діяч підкреслив, щоідея інтеграції української культури у світі є метою сучасних митців. Київський театр оперети має чимало спільних проектів із багатьма країнами, а дружба з Будапештським театром оперети та мюзиклу – історія, що має розвиток. Угорські артисти виступають на сцені Національної оперети вже вшосте і щоразу відкривають нові для українських слухачів композиції.

Надзвичайний і Повноважний Посол Угорщини в Україні Іштван Ійдярто подякував Богдану Струтинському за творчу ініціативу, яка сприяє налагодженню культурних зв’язків України та Угорщини й має тенденцію позитивного розвитку.

Виконавчий директор концертно-мистецької агенції «Пентатон» Андраш Сентпетері, який співпрацює із Національною оперетою України протягом п’яти років, зазначив, що цього разу угорські артисти привезли номери з маловідомих в Україні оперет угорських композиторів А.Сірмаї, Й.Хуски, а також твори Ф.Грота і Р.Штольца.

Диригенти-постановники концерту Ігор Ярошенко та Сергій Дідок запевнили, що працювати з музикою угорських композиторів – велике задоволення, яке безперечно відчувають і слухачі.

Про дружні стосунки із артистами з Угорщини розповів присутнім журналістам Вадим Прокопенко, балетмейстер і режисер проекту: «Надзвичайно приємно, що угорські артисти приїжджають до нас, як у родину. Ми багато спілкуємося у соцмережах і завжди радіємо таким творчим зустрічам як сьогоднішній концерт! Приємного перегляду!»

Концерт розпочався видовищною і надзвичайно мелодійною «Вихідною арією Сільви» І.Кальмана у виконанні українських артистів, а за хвилину до початку Іштван Ійдярто разом із Богданом Струтинським привітали глядачів. Приємно, що Пан Посол звернувся до публіки українською мовою, виразив впевненість у тому, що успіх концерту незмінний оскільки: «Цей проект має чудове місце проведення – Київський національний академічний театр оперети. У ньому беруть участь прекрасні мистецькі колективи Будапештського і Київського театрів, у проекту є надійні партнери і виняткова публіка!»