У Португалії відбулися успішні гастролі Національної оперети України

07.11.2019

Превю

З 3 по 6 листопада творча делегація Національної оперети України перебувала з гастролями у Португалії. Ціль поїздки – виступ артистів на концерті «Ніч української оперети в Лісабоні» («Noite de opereta ukraniana em Lisboa») у Театрі Політеама (Teatro Politeama) в м.Лісабон 5 листопада.

Закордонна публіка дуже тепло зустріла українських вокалістів:  з. а. України Олену Арбузову,

з. а. України Валерію Туліс, з. а. України Ігоря Левенця, з. а. України Галину Грегорчак, Володимира Одринського, Олександра Чувпила. Гучними оплесками обдаровували глядачі солістів балету –

з. а. України Юлію Ільченко та Владислава Синька, які доповнили вокальні номери та виступали сольно. Особливо гостям концерту сподобався їх танець «Чабани» (муз. А.Хелемського) та «Гопак» з оперети

О.  Рябова «Сорочинський ярмарок» у виконанні В. Синька.

Вокалісти оперети представили арії з  опер «Ріголетто», «Травіата» Дж. Верді, «Чарівна флейта»

В.А. Моцарта, «Наталка-Полтавка» М. Лисенка, а також оперет – «Графиня Маріца», «Сільва», «Баядера»  І.  Кальмана, «Країна посмішок», «Циганська любов», «Весела вдова» Ф. Легара, «Циганський барон»

Й. Штрауса та ін. Шанувальники класичної музики, які відвідали концерт, високо оцінили високий професійний рівень артистів Національної оперети України. А пісню на біс «Червона рута» на музику і слова В. Івасюка – співав увесь зал.

Концерт відбувся з великим успіхом. І був реалізований завдяки організаторської та  фінансової підтримки Міністерства закордонних справ України та Посольства України в Португалії.

«Нас дуже тепло прийняли у Португалії. Відбулася зустріч представників Національної оперети України з Надзвичайним і Повноважним Послом України в Португалії Інною Огнівець. Ми дуже вдячні пані Посол за організацію нашого концерту. Під час зустрічі з нею обговорювали подальші плани. Сподіваємося, що відбудеться ще не один концерт і не тільки на сцені Театру Політеама у Лісабоні, а й в інших містах Португалії», — розповів генеральний директор-художній керівник театру, н. а. України Богдан Струтинський.

Крім цього, під час поїздки керманич Національної оперети зустрівся з директором Театру Політеама Філіпе Ла Ферія. Керівники двох європейських театрів підписали договір про співпрацю.

Культурна дипломатія в дії!