У Національній опереті відбудеться прем’єра п’єси «Під небом синім»

30.03.2017

2017-02-24__BC_Pid_nebom_synim_A131 березня 2017-го року у Національній опереті відбудеться  прем’єра п’єси  «Під небом синім» Девіда Елдріджа. Ця вистава здобула право на постановку у Київському національному академічному театрі оперети за результатами театрального конкурсу «Taking the Stage», ініційованого Британською Радою в Україні.

«Сьогодні Національна оперета — це сучасний європейський музичний театр широкого профілю, який з успіхом представляє українське театральне мистецтво і ми завжди готові підтримувати творчі експерименти. Девід Елдрідж — молодий британський драматург, який отримав визнання та успіх спочатку у Англії, а потім у Європі та США саме завдяки цій п’єсі. Тамара Трунова – одна з затребуваних режисерів молодого покоління, якій вдалося здобути  найвищих оцінок і найбільш позитивних рецензій під час проведення театрального конкурсу. Сподіваюся, уся творча команда — артисти, солісти, звукорежисери, симфонічний оркестр, усі, хто задіяний у процесі створення цього проекту, зможуть через жанр оперети, музику, гру та артистизм передати бачення автора і всю палітру його думок та отримати схвальні відгуки публіки», — висловив надію генеральний директор-художній керівник Національної оперети Богдан Струтинський.

До слова, впродовж цього перфомансу вперше в історії театру Національної оперети глядачі спостерігатимуть за життєвими драмами героїв п’єси «Під небом синім» не з глядацької зали, а перебуваючи безпосередньо на сцені. Так близько — на відстані «витягнутої руки» — глядач і актор не були ніколи! Ще однією родзинкою вистави є музичний матеріал, який з’явився завдяки молодому композитору театру Богдану Решетілову — уперше драматургія Д. Елдріджа розкриється глядачеві через живе звучання симфонічного оркестру Національної оперети.

На сцені розгорнуться комічні історії героїв п’єси: три пари учителів, які розуміються на роботі, але зовсім не здатні знайти спільну мову один з одним чи своє кохання, або просто налагодити інтимні стосунки…  Можливо, лише вони самі і є генераторами власних проблем, парадоксів та конфліктів?  Крізь призму сатири проглядається головна сюжетна лінія вистави — метафізика людських почуттів та відносин. Головні герої — люди, наскрізь уражені хворобою століття — страхом перед справжніми емоціями та власними (нерідко егоїстичними) бажаннями, вони проживають своє життя і не вбачають у ньому сенсу. Але раптом помічають небо… Синє небо у них над головами – це ідилія почуттів. Нею і завершується п’єса. Що означає ця ідилія та як її досягти – відповіді на ці запитання шукатимуть глядачі разом з артистами Національної оперети.