5 та 6 квітня на експериментальній сцені Stage lab Національної оперети України відбулася прем’єра спектаклю «Георг Отс». Як розповіли її творці під час зустрічі з пресою, це моновистава на 1 дію, яка представляє собою виставу-спогад про видатного, але нині майже забутого, оперного співака. Матеріалом для постановки слугувала біографія естонського артиста, спогади про нього, листи.

«Ця експериментальна сцена почала працювати у червні минулого року. Наше надзавдання, котрого ми прагнули досягнути, створивши майданчик для залучення не лише нового глядача, але і нових режисерів, здійснюється», – наголосив Народний артист України, Генеральний директор-художній керівник Національної оперети України Богдан Струтинський.

Образ історичного персонажа створив на сцені з. а. України Дмитро Шарабурін. Віршами, акробатичною пластикою і потужним вокалом артист зобразив свого героя сповненим життєвої сили та позитивної енергії. Як наголосив режисер-постановник Олександр Білозуб, ця вистава – це данина пам’яті видатному співакові, ім’я якого сьогодні, на жаль, є майже забутим.

https://youtu.be/ydSCclzQEuI

«Це повернення забутих імен, легендарних митців до нашого часу. Молоде покоління взагалі не знає, хто такий Георг Отс. Він був кумиром мільйонів, кумиром не одного покоління. Він був зіркою оперети. Крім того, Георг Отс був прекрасним драматичним артистом та оперним співаком, який уособлював у собі певний синтез, поєднання різних стилів і жанрів виконання та акторської гри. От саме у цьому сьогодні і полягає робота молодого актора, щоб він був універсальним. І на експериментальній сцені Stage lab Національної оперети України ми маємо нагоду виховувати такого висококласного артиста, а вистава «Георг Отс» дає можливість усе це продемонструвати публіці», – розповів режисер-постановник, з.д.м. України Олександр Білозуб.

Хоча знаменитий артист ХХ ст. завоював своїм талантом визнання та успіх, його доля була сповнена і драматичними перипетіями. Своїм ліричним баритоном Георг Отс із легкістю та майстерністю виконував не лише естрадні хіти, але і складні оперні арії. Кумиром мільйонів і живою легендою він став після виконання ролі Містера Ікс у екранізації оперети Імре Кальмана  «Принцеса цирку». У 50-70-х роках минулого століття платівки артиста були майже у кожній родині.

У репертуарі Георга Отса були партії із найкращих оперет, які і в наш час йдуть у театрах по всьому світу, зокрема і в Національній опереті України: «Циганський барон» Й. Штрауса, «Весела вдова» Ф. Легара, «Графиня Маріца» І. Кальмана, «Цілуй мене, Кет!» К. Портера.

«Для мене вистава «Георг Отс» стала можливістю отримати новий досвід, а також реалізувати цікавий проект у співпраці з прекрасними професіоналами», – зауважила концертмейстер Любов Тітаренко.

«Це творчий експеримент вишуканого ґатунку, який несе у собі культуру. Ми прагнули, щоб подивившись цю виставу глядачі згадали не лише Георга Отса, але й імена інших видатних діячів, котрі варті того, щоб про них пам’ятали», – додав музичний керівник Сергій Дідок.

Виставу «Георг Отс» прекрасно сприйняли глядачі, не стримуючи свого захвату та оплесків, після її закінчення, що свідчить про ще один вдалий творчий експеримент на сцені Stage lab Національної оперети України.

Більше про це дивіться у сюжеті «Журналіста».