Творчий десант повернувся із гастролей у Будапешті

27.09.2019

Превю

З 23 по 26 вересня творчий десант Національної оперети України перебував на гастролях в Угорщині. В складі делегації з Києва до Будапешту вирушив генеральний директор-художній керівник Богдан Струтинський, комерційний директор Оксана Когут, головний балетмейстер Вадим Прокопенко, диригент Оксана Мадараш, а також вокалісти: Анатолій Погребний, Мар’яна Боднар, Арсен Курбанов, Галина Грегорчак-Одринська, Ігор Левенець, Олена Арбузова, Олександр Чувпило та Валерія Туліс.

Програма перебування була дуже насиченою і цікавою. Апогеєм візиту став Гала-концерт за участі українських та угорських виконавців оперети, який відбувся 25 вересня. Готуючись до нього, солісти з диригентом та будапештським оркестром і балетом проводили по три репетиції в день.

Перед Гала-концертом відбулась прес-конференція, в якій взяли участь керманич Національної оперети України Богдан Струтинський, гендиректор театру оперети Будапешта Атілла Кісс-Б, а також організатори візиту – Надзвичайний і Повноважний Посол України в Угорщині Любов Непоп та Голова Державного самоврядування українців Угорщини Вікторія Штефуца.

Сам концерт відбувся у приміщені Будапештського театру оперети. Солісти Національної оперети України презентували композиції з оперет Імре Кальмана «Графиня Маріца», «Містер Ікс», Йогана Штрауса «Циганський барон», Ференца Легара «Фраскіта», «Країна посмішок», з мюзиклу Леонарда Бернстайна «Кандід», з опери «Чарівна флейта» Вольфганга Моцарта. Прозвучали також українські народні пісні: «Ой, піду я межи гори», «Чорнії брови, карії очі». Гучні овації викликав Арсен Курбанов, який заспівав Арію Боні із оперети «Сільва» Імре Кальмана угорською мовою. Бурхливими оплесками зустріла публіка і міжнародні дуети.

Угорська публіка, серед якої було чимало представників з українським корінням, радо вітала солістів оперети і концерт відбувся з грандіозним успіхом.

До речі, на Гала-концерт до Будапешту була запрошена донька Імре Кальмана Івонна Кальман. Вона спеціально прилетіла на захід із Мексики, де нині проживає. Івонна Кальман вже протягом кількох років знайома із солістами угорської та української оперет і з радістю вкотре з ними зустрілася. Донька відомого композитора разом із українцями відвідала пам’ятник Імре Кальмана і висловила думку, що її батько житиме, допоки будуть виконувати його музику.

«Це була надзвичайна поїздка. Вона вдалась завдяки неймовірній підтримці Міністерства закордонних справ України, Посольства України в Угорщині, зокрема пані Посол Любов Непоп, Державному самоврядуванню Українців в Угорщині та нашій неймовірній дружбі і співпраці між двома фантастичними театрами – Національною Оперетою України та Національною Оперетою Угорщини! Ми дуже вдячні за теплий прийом. Також дякую Андрашу Сантпетері за всебічну допомогу та неймовірній Івонн Кальман, дочці Імре Кальмана, яка спеціально прилетіла на концерт із Мексики. Дякую нашим неймовірно талановитим акторам та диригенту-постановнику Оксані Мадараш, які зробили наш виступ незабутнім! Ось так виглядає культурна дипломатія в дії, коли Україну люблять і поважають! Далі буде! У нас відкрита нова сторінка співпраці, і ми будуємо Міст Миру між нашими країнами!», — поділився враженнями від поїздки Богдан Струтинський.