Театр оперети вперше приймає Міжнародний фестиваль «Амплуа»

25.10.2019

Амплуа-2

Київський національний академічний театр оперети завжди підтримує новаторські ідеї мистецької молоді. З цією метою в театрі з’явилася експериментальна сцена Stage Lab. Саме вона вперше прийматиме Міжнародний фестиваль драматургії та витончених мистецтв «АМПЛУА», який всьоме об’єднує драматургів з усього світу з українськими режисерами. Директор Національної оперети України і Голова Національної спілки театральних діячів України Богдан Струтинський вже давно підтримує Фестиваль, що популяризує сучасну драматургію в різних регіонах України.

Завдяки високому рівню організації та соціальній значимості, Фестиваль отримав європейську відзнаку якості ― EFFE Label від Європейської фестивальної асоціації EFA і цього року проходить у Коломиї, Києві, Харкові і Запоріжжі. У Коломиї 11-12 жовтня майже 2 тис. відвідувачів надихнулися подіями Фестивалю: подивилися чудові вистави, взяли участь у цікавих майстер-класах і поспілкувалися з драматургами і режисерами, які завітали з Києва, Польщі та Німеччини.

У Києві Фестиваль відкриється 26 жовтня неймовірною фотовиставкою «У пошуках краси» лауреатки Міжнародного фестивалю комедійного мистецтва «ГаШоТю́», члена Спілки фотографів Азербайджану Арзу Мурватової. А протягом чотирьох днів пройдуть ескізні вистави за п’єсами лауреатів Фестивалю цього року і спілкування з ними. Серед них – автори з Києва, Коломиї, Азербайджану і Швеції.

Київський національний академічний театр оперети 29 жовтня завершить фестивальні дні у Києві, запросивши до себе шанувальників творчості чудової української письменниці Лани Ра, лауреатки багатьох конкурсів, у тому числі «Коронація слова», «Корнейчуковська премія», Міжнародного бієнале сучасної драматургії «Free Theatre» та ін. Професійна режисерка Марія Юшко представить сценічні втілення двох творів автора: для дітей «Снігуські, мухи, сіль, або Біла катастрофа» і для дорослих «Лелека». Після показу кожної п’єси відбудеться творча зустріч з автором.

 «У 2019 р. на VII-му Фестивалі в Києві представлятимуть втричі більше творів, ніж минулого року. А найбільше нас вразили дебютанти, які вперше в житті написали драматургічний твір для театральної сцени і надіслали його на суд професіоналів і глядачів. Тексти виявилися настільки гідними, що ми навіть заснували спеціальну номінацію «Крутий дебют». П’єсу переможця номінації буде надруковано у літературному журналі «Радуга», ― відзначає засновниця й арт-директорка фестивалю Тетяна Щастіна.