«Скрипаль на даху» – краща музична вистава за версією Фестивалю-Премії «ГРА»

02.12.2019

Церемонія нагородження та закриття ІІ Всеукраїнського Фестивалю-Премії «ГРА». Театр ім. Франка, Київ, Україна, 2019.

«Скрипаль на даху» Національної оперети України визнано «Найкращою музичною виставою у жанрі опери/оперети/мюзиклу» за версією ІІ Всеукраїнського театрального Фестивалю-Премії «ГРА». Про це стало відомо 30 листопада під час урочистої церемонії нагородження переможців, яка проходила у Національному академічному драматичному театрі ім.І.Франка.

Фестиваль «ГРА» проводиться завдяки ініціативі Національної спілки театральних діячів України. Неофіційно цю подію називають «Українським театральним «Оскаром», оскільки це перша загальнонаціональна театральна відзнака з початку незалежності України і унікальна у своєму роді.

«ГРА» стартувала ще на початку нинішнього року, зібравши для розгляду 83 театральні прем’єри 2018-го. Заявки надходили з різних регіонів України від різних за формою власності і форматом роботи театральних колективів. Далі експертна рада, що складається з відомих і компетентних театральних критиків, театро- і музикознавців, з усіх заявників вибрала 30 кращих. Саме вони потрапили до лонг-листа і продовжили змагання за право бути найкращими. Із березня по червень експерти подорожували містами України і переглядали ці вистави наживо.

 У червні організатори оприлюднили шорт-лист із 12 вистав. А з 24 по 30 листопада тривав фінальний етап, на якому міжнародне журі переглядало постановки на різних театральних майданчиках столиці та оцінювало вистави-номінанти.

А 30 листопада журі «ГРИ» назвало переможців в 6 загальних та 6 індивідуальних номінаціях. «Найкращою музичною виставою у жанрі опери/оперети/мюзиклу» названо виставу «Скрипаль на даху» режисера н.а.України Богдана Струтинського – керівника Національної оперети України.

Щирі вітання та подальших здобутків!