Проєкт «10 тенорів» зібрав кращі голоси з трьох країн та аншлаг у опереті

24.02.2020

превьюНа сцені Національної оперети України впродовж двох днів – 21 та 22 лютого – проходив Міжнародний проєкт «10 тенорів». Вокалісти з України, Польщі та Грузії дарували глядачам насолоду від їх звучання. У залі – аншлаг.

Проєкт «10 тенорів» започаткували у лютому 2018 року. За цей час відбулися численні виступи в Україні та три гастрольні тури по 30 концертів у Польщі.

Шоу в театрі оперети презентували втретє, щоразу з оновленою програмою. Цього разу  до репертуару включили музику різноманітних стилів та епох. Наприклад, звучала композиція «Marina» з репертуару гурту «Gipsy Kings», «Куплети Барінкая» з оперети Й.Штрауса «Циганський барон», мексиканська народна пісня «La bamba» та українська «Гуцулка Ксеня» Я.Барнича. Цікавими видалися інтернаціональні презентації. Так, наприклад, тріо солістів з України, Польщі та Грузії виконали «Чорнобривці», чим викликали шквал оплесків і хвилю вигуків «Браво!».

«Проєкт «10 тенорів» – це драйв і енергія, це позитив, живі голоси і живий звук, неймовірний оркестр. Це дуже класне енергетичне єднання,  хіти і світова класика. Ми щороку оновлюємо програму і спершу презентуємо її глядачам театру оперети», – повідомив диригент-постановник – з.д.м. України Ігор Ярошенко.

Незмінним ведучим заходу був Бартош Кучік з Польщі. Він багато жартував зі сцени і перепрошував у глядачів, що говорить не українською.

«Минулого року я пообіцяв директору театру Богдану Струтинському, що буду вести концерт українською. Але, на жаль, ще не відчуваю впевненості, щоб насмілитися на цей крок. Втім, вже добре розумію українську. Виступати у Києві – велике задоволення. Радіємо від музики, яку виконуємо і від глядачів, які приходять, ми їх дуже поважаємо», — зазначив він.

Традиційно «10 тенорів» включав учасників з України та Польщі. Втім, цього разу до колективу долучився гість із Грузії – Бадрі Адамія.

«Мене запросили друзі і я погодився, хоча це для мене було щось нове, адже я оперний співак. Репетиції пройшли дуже вдало, ми насправді одна команда і результат вийшов дуже хороший. Це дуже гарний досвід для мене. Радий, що я тут. Ми стали, як одна родина і це дуже важливо, як для мене особисто, так і для мистецтва в цілому», — сазав Бадрі Адамія.

У проєкті «10 тенорів» взяли участь: Бартош Кучік (Польща), Мірослав Нєвядомський (Польща), Маріуш Рута (Польща), Бадрі Адамія (Грузія), Михайло Гуменний-Петрівський (Україна), Іван Коренівський (Україна), Сергій Гурець (Україна), Дмитро Фощанка (Україна), Володимир Холкін (Україна), Віктор Мельник (Україна) (21.02) та Анатолій Погребний (Україна) (22.02).

Режисер-постановник – н. а. України Богдан Струтинський.
Диригент-постановник, хормейстер-постановник – з. д. м. України Ігор Ярошенко.
Балетмейстер-постановник – з. а. України Вадим Прокопенко.