Прем’єра моновистави «Френк Сінатра» відбулася на сцені «#Stage_LAB»

08.11.2019

Превю

Моновиставу «Френк Сінатра» презентували 7 листопада на сцені «#Stage_LAB» у Національній опереті України. Це – прем’єра режисера і художника-постановника, з.д.м. України Олександра Білозуба та з.а. України Дмитра Шарабуріна.

«Френк Сінатра» – живописний театральний портрет легендарного співака Америки. Автори проекту, досліджуючи біографію артиста, ніби експресивними рухами пензля створили постановку про те, яким він був насправді, а можливо, про те, яким його тільки уявляли мільйони шанувальників.

За словами режисера-постановника Олександра Білозуба, історія життя Френка Сінатри дуже цікава. Замало дня, щоб її розповісти, втім спроба відтворити найцікавіше у моновиставі видалася цілком вдалою.

 «Разом з Дмитром Шарабуріним ми досліджували історію написання пісень Сінатри, що спонукало до їх написання – особисте, трагічне, драматичне. Це дуже глибокі тексти. Зараз уже так не пишуть, тому ми їх досліджували і хотіли донести той зміст до глядачів, показати, що таке «кодекс справжнього чоловіка». Свою розповідь ведемо через призму сучасної людини, яка прийшла до студії звукозапису співати пісні Френка Сінатри», — зазначив Олександр Білозуб.

Сінатра мав надзвичайну харизму, став першою справжньою американською знаменитістю. Був відомим співаком вже у 25, зробив популярну музику безсмертною і, попри славу гульвіси і ловеласа, був щедрою і душевною людиною.

Пісня «New York, New York» у виконанні Френка Сінатри стала другим гімном міста. Він співав твори Джорджа Гершвіна, Кола Портера, Ірвінга Берлинга, випустив близько 60-ти альбомів, зіграв ролі у 46 фільмах. Але Френк не вчився музики, співаючи на слух, не брав уроків сценічного мистецтва, граючи нативно. Френк мав талант від Бога.

Він був улюбленцем жінок і президентів, його підозрювали у зв’язках із мафією. Сучасні біографи Сінатри висувають припущення про роман співака з Мерілін Монро. Френк Сінатра знімався в кіно, виступав на радіо, продюсував фільми, мав власне телешоу, був володарем одинадцяти премій «Греммі» і двох «Оскарів». Про нього багато говорили, говорять тепер і навіть складають вражаючі легенди, одна з них – у моновиставі Дмитра Шарабуріна.

«Я не намагався пародіювати Френка Сінатру чи бути на нього схожим. У мене були інші задачі. Знаєте, у Сінатри було досить насичене і непросте життя, тому його біографію цікаво досліджувати. У виставі, зокрема, розповідали про стосунки з Авою Гарднер і творчість Сінатри у період, коли вони були разом», — поділився думками Дмитро Шарабурін.

До речі, творчий тандем Дмитра та Олександра Білозуба – це результат уже другої спільної роботи. У квітні цього року вони презентували моновиставу «Георг Отс», присвячену талановитому оперному співакові, кумирові мільйонів минулого століття.

«Ця вистава – прекрасне поповнення нашої театральної скарбниці. Дуже приємно, що Олександр з Дмитром відкрили для наших глядачів такі історії величних особистостей. Експерементальна сцена «#Stage_LAB» досліджує монологічні форми – портретні вистави крупним планом, занурює і спонукає глядача до роздумів», — розповів Богдан Струтинський.

На найближчі два покази вистави «Френк Сінатра» квитків уже немає. Зичимо, щоб і надалі цей проект мав такий шалений успіх!