«Прем’єра. Бродвейська історія»: у театрі оперети презентували нову виставу

13.11.2020

Вчора, 12 листопада, у Національній опереті України на «Сцені 77» презентували мелодраматичну комедію «Прем’єра. Бродвейська історія» за твором Джона Кромвелла «Прем’єра». Режисер-постановник – з.д.м. України Олександр Білозуб.

Перед початком вистави, традиційно відбулась дружня зустріч із журналістами.

«Ми намагалися зробити комедію у цей несмішний час. Я дуже давно у професії, тому для мене завжди була цікава зворотна сторона теми мистецтва і театру. Це дуже великий пласт, там стільки історій… Досліджуються особливості професії, тема жінки, її віку, тема матері-актриси, тема успіху, слави… Там такий «букет» історій, і всі вони пов’язані з театром», – зазначив під час зустрічі з журналістами Олександр Білозуб.

Вистава «Прем’єра. Бродвейська історія» стала першою офлайн постановкою театру оперети у карантинний період.

«Наша нова робота – це історія про театр і акторів, які борються зі своїми демонами, але врешті решт виграє мистецтво. Ця тема дуже актуальна, особливо тепер, коли вводиться «карантин вихідного дня». Актори, як і глядачі, «зголодніли» за сценою, тому налаштовані на роботу і ми дуже хочемо радувати всіх мистецтвом», – наголосив генеральний директор-художній керівник театру, н. а. України Богдан Струтинський.

У мелодраматичній комедії «Прем’єра. Бродвейська історія» дві героїні та два акторські склади. Фанні Елліс грають народні артистки України Валентина Донченко-Бутковська та Ірина Лапіна, а Хеккі – заслужена артистка України Ірина Беспалова-Примак та Катерина Кобієва. За словами режисера Олександра Білозуба, він не визначав першого чи другого складу – всі однаково чудово грають, а, хто першим вийде до глядача – вирішували, кинувши монетку.

«Одержати таку роль у моєму віці – це щастя, я отримала дуже цікаву роль. Мені здається, що я зі своєю героїнею Фанні Елліс схожі, тому що в мене, як і в неї, двоє дітей, ми одного віку, ми обидві присвятили життя театру. Вона ще була відомою зіркою кіно, пережила хвилі слави і падіння, щастя і гіркоти. Але це доля кожного артиста, де б він не жив, чи у Нью-Йорку, чи у Києві. Загалом, працювати над цією виставою було дуже приємно і бентежно водночас», – розповіла н.а. України Валентина Донченко-Бутковська.

У центрі сюжету – реальна історія життя відомої «зірки» Бродвею 30-40-х років минулого століття  Лоретти Тейлор. У творі Джона Кромвелла героїню звати Фанні Елліс. Її доля дуже схожа на долі багатьох американських «зірок». У зеніті слави вона почала надмірно вживати алкоголь, занапастила свою кар’єру і протягом десяти років не була сцені. Увесь цей час її підтримувала тільки одна людина – Хеккі – служниця, костюмер і багаторічна подруга Фанні.

 «Вдячна усій команді, яка працювала над виставою, а особливо прототипам – костюмерам, з який я черпала образ своєї героїні. Я спостерігала за ними і по краплині збирала свій образ», – зазначає Катерина Кобієва.

У зв’язку із запровадженням в Україні «карантину вихідного дня», вистави, які планувались 14 та 15 листопада – скасовано. Тож наступні покази «Прем’єри. Бродвейської історії» відбудеться сьогодні, 13 листопада, а потім – 5 та 19 грудня.

FAM_0592

FAM_0593

FAM_0634

FAM_0681

FAM_0699

FAM_0714

FAM_0717

FAM_0729

FAM_0731

FAM_0741

FAM_0777