Національна оперета України здобула дві премії «Київської пекторалі»

02.04.2020

Сьогодні, 2 квітня, оголошено лавреатів престижної театральної премії «Київська пектораль» за підсумками 2019 року. З представлених 14 номінацій Національна оперета України виборола аж дві перемоги: «За кращу музичну виставу» та «За краще виконання жіночої ролі».

Так, «Київська пектораль» у номінації «За кращу музичну виставу» належить мюзиклу «Сімейка Аддамсів» Ендрю Ліппа, режисер-постановник Кестутіс Стасіс Якштас (Литва). А «За краще виконання жіночої ролі» відзначено з.а. України Оксану Прасолову за роль Мотриції Аддамс у вже згадуваній вище виставі.

«Київська пектораль» — найстаріша у всьому пострадянському просторі театральна премія України. Традиційно церемонія нагородження відбувається в приміщенні Національного драматичного театру імені Івана Франка 27 березня – у Міжнародний день театру. Втім, цьогоріч премію вручали дистанційно. Переможців оголошували у відеозаписі:

З огляду на введення карантину, у Департаменті культури КМДА вирішили не скасовувати премію, а перенести її в онлайн. Очільниця департаменту Діана Попова зазначила, що вони продовжують працювати, нехай і у новому форматі:  «Вручення премії вже багато років є однією з найважливіших подій у культурному просторі Києва і ми просто не маємо права позбавляти країну цього чудового дійства! Ця премія є найстарішою і найповажнішою в театральному житті країни.

За 28 років існування премії такі складні умови є символічними: справжнє мистецтво має іти через терни до зірок, прориватися й існувати, не дивлячись на нелегку дійсність. Сьогодні ми не виходимо на сцену і не відчуваємо радісних обіймів один одного, але це обов’язково станеться дуже скоро», — повідомила Діана Попова.

Керманич Національної оперети України, н.а. України Богдан Струтинський вдячний за високі нагороди та шле вітання колегам: «Всіх вітаю і бажаю здоров’я! Щиросердно вітаю колектив НАТО із заслуженими нагородами, так тримати і надалі! Тільки вперед, і бережіть себе, бо найкращі глядачі у світі, глядачі нашого театру хочуть вас усіх бачити здоровими! Поаплодуємо одне одному!».

Довідково:

«Київська пектораль» — премія України у галузі театрального мистецтва, заснована 1992 року Спілкою театральних діячів України та Головним управлінням культури міста Києва (Департамент культури виконавчого органу Київської міської ради).  Переможцям вручається золота статуетка, почесна грамота та грошова премія.

.