На початку 85 театрального сезону в Національній опереті відбулися загальні збори колективу

30.08.2019

Сьогодні у Київському національному академічному театрі оперети відбулися загальні збори колективу з приводу початку нового 85 театрального сезону.

Генеральний директор-художній керівник Національної оперети, н. а. України Богдан Струтинський  привітав усіх із виходом з відпусток та розповів про плани на новий сезон.

«Передує серйозний театральний рік. Він – ювілейний, 85-річчя святкуватимемо 18 грудня. Хочеться зробити цей сезон особливим. Театр не для нас, працівників, не для критиків, а для глядачів. Наше завдання – розвивати оперету, щоб наші гості отримували максимум естетики, яка у свою чергу породжує етику», — сказав під час зустрічі з колективом Богдан Струтинський.

Генеральний директор Національної оперети України зазначив, що наразі в театрі продовжуються ремонтні роботи. Зокрема, завершується робота над новою вентиляційною системою у хоровому класі і з 9 вересня співаки зможуть розпочати репетиції в оновленому класі. Триває реконструкція вхідної частини та модернізація сцени.

Новий сезон буде насичений подіями, концертами, виставами, прем’єрами та гастролями. Лише на наступний місяць заплановано кілька важливих заходів. Так, 7 вересня симфонічний оркестр Національної оперети України братиме участь у святкуванні Дня народження Андріївського узвозу. А 9-го – відбудеться поїздка в Братиславську оперу, де виступлять наші солісти. Найстаріший джазовий фестиваль у Вінниці відкриє 20 вересня наш мюзикл «Бал в Савойї». А після цього колектив оперети візьме участь у заході «Bastion classic» на Івано-Франківщині.

Крім цього, 4 та 5 жовтня у Бучі відбудеться Міжнародний фестиваль «Парк мистецтв. Джаз», до організації якого долучиться Національна оперета України.

«На наступний театральний сезон також запланована участь у Міжнародному фестивалі «Слов’янські театральні зустрічі» в Чернігові. Долучимось до фестивалю «В Гостях у Гоголя» у Полтаві та «Мельпомена Таврії» у Херсоні. Традиційно, проведемо Міжнародні фестивалі «Карпатський простір в Івано-Франківську та «О-фест» у Бучі», — розповіла під час зустрічі комерційний директор театру, з. п. к. України Оксана Когут.

Оскільки в театрі тривають ремонтні роботи, то деякі заходи відбуватимуться на сценах інших закладів культури. Так, до прикладу, концерт «Вечір мюзиклу» йтиме у Жовтневому палаці 26 жовтня. Чотири події по два рази пройдуть у приміщенні театрально-концертного комплексу «Freedom hall». Це – концерти «10 тенорів» і «Вечір мюзиклу. Найкраще», балетна шоу-програма «Дежавю» та Гала-концерт «UA: Світові шедеври». А урочисте відкриття та постановка деяких вистав відбудеться у приміщенні оперної студії Національної музичної академії України ім. П.Чайковського.

Традиційно загальні збори колективу попередні роки проводили у глядацькій залі. Втім, оскільки наразі на великій сцені триває ремонт, зустріч з працівниками проходила окремо з художньо-керівним персоналом, артистами-вокалістами, артистами оркестру, хору та балету.

Основна сцена Національної оперети України запрацює 16 листопада. Оцінити усі перетворення глядачі зможуть, завітавши на виставу «Сімейка Аддамсів». До речі, 5-6 грудня в театрі відбудеться прем’єра оперети «Баядера» на музику Імре Кальмана.

Зазначимо, що під час зборів колективу, Богдан Струтинський привітав головного балетмейстера Вадима Прокопенка та головного хормейстера Ігоря Ярошенка з присвоєнням державних нагород – орденів «За заслуги» ІІІ ступеня.

«Носіть їх гордо і віддано служіть театру», — зазначив керівник. А усім працівникам театру побажав здоров’я, наснаги та наполегливості у реалізації найсміливіших планів.