Міжнародний семінар з театральної ко-продукції проходить у Національній опереті України

17.12.2019

1

У рамках Міжнародного музичного форуму «Operetta grand music» з 16 по 18 грудня у приміщенні театру оперети проходить Міжнародний семінар з театральної ко-продукції («Theatre coproduction workshop»). У ньому беруть участь представники театрів-членів міжнародної Асоціації Опера Європи та представники музичних театрів України. Захід відбувається за підтримки департаменту культури КМДА.

Учасники семінару обговорюють можливості створення спільних театральних проектів, презентують нові роботи своїх театрів, обмінюються досвідом, ідеями, проектами, схемами виробництва нових театральних постановок.

Семінар дуже важливий як для європейських театрів, так і для українських, він відкриває нові горизонти, дозволяє вирішити проблеми затратного виробництва музичної продукції та дозволить українським музичним театрам успішно інтегруватися у світовий театральний процес.

У перший день з вітальним словом до учасників семінару звернувся генеральний директор-художній керівник Національної оперети України Богдан Струтинський, директор департаменту культури КМДА Діана Попова, директор Асоціації Opera Europa Ніколас Пейн (Бельгія) та заступник виконавчого директора з проектної роботи, член Дирекції Українського культурного фонду Надія Ковальчук.

А потім заслухали презентації Джанлуїджі Матеті – театрального критика з Парми (Італія), Себастьяна Шварца з театру Реджіо Торіно (Італія), Ніколь Браунгер з Бадіше Штаатстеатр Карлзрує (Німеччина) та Людека Голата з Сілезького театру (Чехія). Директори театрів презентували нові роботи зі своїх репертуарів.

Другий день також присвятили презентації прем’єрних спектаклів. Представники театрів-членів міжнародної Асоціації Опера Європи та представники музичних театрів України: Софі Кульбек з Опера Комік (Париж, Франція), Лайма Вілім’єне з Державного музичного театру у Клайпеді (Литва), Михайло Швед із Львівської національної опери ( Україна), Пламен Карталов з Софійського національного оперного театру (Болгарія), Лілія Нейчева з Одеської національної опери (Україна), Рената Боровська з Театру Вілкі Опера у Познані (Польща) презентували свої театри.

Виступили на семінарі також представники українських музичних театрів. У планах –обговорення успішних та невдалих ко-продукцій та джерела їх фінансування. Обговорення важливості розвитку міжнародних зв’язків та пошук партнерів для спільних проектів.

Під час семінару директору Міжнародної асоціації Opera Europa Ніколасу Пейну вручили велику золоту медаль Національної Академії Мистецтв України. Його відзначили за творчі досягнення та пропаганду  українського мистецтва у всьому світі.

Міжнародний семінар з театральної ко-продукції – це налагодження тісних стосунків з країнами-учасницями та наведення культурних мостів між державами.