«Містерію туманного Альбіону» презентували у Національній опереті України

11.12.2020

Вчора, 10 грудня, на сцені «Театр у фоє» Національної оперети України відбулась прем’єра музичного фентезі на музику британських композиторів «Містерія туманного Альбіону». Світ фантазії і краси полонив всіх, хто був присутнім у театрі. Середньовічні легенди, давні міфи і казки Великої Британії зазвучали чарівними голосами артистів і містичною музикою…

Авторка проєкту – вокалістка театру оперети Мар’яна Боднар. Вона розповідала, що ідея створення такого дійства виникла під час весняно-літнього карантину.

«Головна мета – створити казку або принаймні казковий настрій, занурити в атмосферу давньої Британії, різних її куточків, тому що ми виконуємо пісні, балади, відомі хіти Шотландії, Уельсу, Ірландії, але в сучасній інтерпретації, в аранжуванні Брітенна, Парсела. І робимо це не просто у вигляді концерту, коли номер за номером йде, а у вигляді цікавої історії, яка розповідає історію кохання звичайного хлопця та чарівної феї. Це про ті часи, коли магічні істоти легко співживали зі звичайними людьми – разом веселились, святкували, а от що, коли між ними трапиться кохання, чим це може завершитись? Ми пропонуємо неймовірний хепіенд!», – зазначає Мар’яна Боднар.

За її словами, у музичному фентезі «Містерія туманного Альбіону» присутня драматична частина, елементи магії, кельтські традиції – одруження, святкування Дня весни. Всі ці елементи поєднані у єдину музичну програму, вибудувано композиційно. Зібрано усі перли історії британської музики, починаючи з 16 століття і до сучасності.

«Я дуже люблю англійську мову і мені легко зрозуміти те, що я співаю. Відштовхуючись від слів, від контексту і мелодики обраних нами композицій, ми створили дуже цікаву історію», — розповідає авторка проєкту.

 Репетиції розпочинали з арфою, а потім збільшили склад – додали інструментальний квартет, гобой. Саме гобоїст Максим Коломієць написав аранжування для усіх інструментів, щоб збагатити музичну частину. Потім долучили артистів хору та балету.

 «З Мар’яною дуже приємно працювати, бо вона дуже ідейна, дуже мисляча артистка, вона не боїться експериментувати. Ми розробили концепцію музичного фентезі і працювати було над ним дуже цікаво. Дуже мені подобається, що в театрі оперети ініціативні артисти і ми завжди робимо щось інноваційне, опановуємо новий музичний матеріал. На мою думку, те, що програма представлена англійською мовою – не завадить, вона буде зрозуміла глядачеві, адже музика не має кордонів», – зазначає режисер, балетмейстер-постановник, з.а. України Вадим Прокопенко.

«Містерія Туманного Альбіону» – чарівна, містична музика англійського середньовіччя, неокласика та казкове театральне шоу.

«Такі жанрові пошуки вкотре підтверджують, що Національна оперета є театром широкого профілю і така фантастична музика дуже яскраво і точно передає сутність стародавніх середньовічних британських традицій. «Людина-оркестр», гобоїст, композитор Максим Коломієць зробив аранжування, дуже стильну «музичну тканину», в яку гармонійно вмонтувались і вокалістка, і балет, і артисти хору», – зазначає хормейстер-постановник, з.д.м. України Ігор Ярошенко.

Сподіваємось, що вокально-пластична феєрія, яка занурює глядачів у чарівний світ, сучасний аналог раю – міфічний острів Авалон, на якому живуть неземні істоти і трапляються дива надовго вкарбується в репертуарі театру. Тож слідкуйте за новинами афіші Національної оперети України і не пропустіть можливості придбати квитки на наступні покази!