Концерт української музики «Від серця до серця» презентували в «Театрі у фоє»

23.11.2020

У п’ятницю, 20 листопада, в «Театрі у фоє» Національної оперети України вперше презентували концерт української музики «Від серця до серця». Глядачам пропонували насолодитись новим баченням традиційних творів, поєднанням різних стилів і жанрів.

«Програма, яку ми пропонуємо глядачам, я вважаю, дуже на часі, адже мистецтво здатне підняти настрій, подарувати гарні емоції. Ми зібрали кращі надбання української культури, справжні хіти естради для того, щоб переосмислити їх сьогодні по-новому. Участь у концерті беруть наші талановиті вокалісти, артисти балету та хору, у супроводі оркестру. Захід дуже атмосферний, комфортний і безпечний водночас», — зазначає режисер концерту Максим Добролюбов.

У програмі, зокрема, пісні Назарія Яремчука, Володимира Івасюка, Тараса Петриненка, Мирослава Скорика, Платона Майбороди, а також українські народні пісні у сучасних обробках.

 «Лейтмотивом концерту я б назвав пісню «Коріння» Владислава Толмачова на слова Володимира Вихруща, яку ми також виконуємо  у концерті. Якщо будемо пам’ятати, хто ми є, наше коріння, то у нас є і майбутнє. Зв’язок від минулого – до майбутнього, від автентики, народності, бо ми виконуємо і «Ой, на Івана на Купала» в моєму аранжуванні, в обробці Крижанівського, і через цю призму народності, через коріння наше, – до сучасності, до популярної естрадної пісні», — наголошує диригент-постановник, з.д.м. України Сергій Дідок.

Він зауважує, що аранжування популярних пісень робили спеціально до концерту «Від серця до серця» і в оновленій версії твори прозвучали вперше. Так, наприклад, пісню «Гуцулка Ксеня» в аранжуванні Богдана Решетілова глядачам представили у джазовому стилі. А ансамбль артистів хору виконав народні пісні у сучасному аранжуванні.

«Театр оперети – це творчий вулик і у цьому концерті нам вдалось консолідувати різні за жанром, за композиторами мелодії, багато обробок, аранжувань здійснили власними силами. Дуже важливо, що і в такий нелегкий період відбуваються такі позитивні, теплі, душевні концерти», — зазначає хормейстер-постановник, з.д.м. України Ігор Ярошенко.

Нова стилістика відомих і популярних українських пісень приємно вразила глядачів. По завершенні концерту публіка перебувала у такому піднесеному настрої, що артисти виконали ще два номери на біс!

Наступний концерт «Від серця до серця» запланований 18 грудня.