Гастролі Національної оперети України у Братиславі

12.09.2019

Артисти та керівництво Національної оперети України відвідали столицю Словаччини в рамках дипломатичного проекту «Дні Києва у Братиславі», приурочених до 50-річчя з дня підписання Угоди про братерські відносини між Києвом та Братиславою.

В рамках візиту 10 вересня керманич Національної оперети України Богдан Струтинський, комерційний директор Оксана Когут та головний балетмейстер Вадим Прокопенко провели дружню зустріч з Надзвичайним Повноважним Послом України в Словаччині Юрієм Мушкою. А 11 вересня українська делегація зустрілась із заступником мера Братислави Люцією Штасселовою. Сторони обговорили майбутнє співробітництво між столицями двох країн. Окрему увагу приділили розвитку українсько-словацького співробітництва в освітній і культурній сферах.

А ввечері 11 вересня солісти Київського національного академічного театру оперети спільно з артистами Словацького національного театру «Opera SND» з величезним успіхом представили концерт «Вечір оперети». Звучала музика Й.Штрауса, І.Кальмана, Ф.Легара, Ж.Оффенбаха, українські народні пісні, а також твори словацьких композиторів.

З вітальним словом до гостей заходу та артистів звернулися директор «Opera SND» Растіслав Штур та генеральний директор-художній керівник Київського національного театру оперети Богдан Струтинський. Вони відзначили важливість проведення таких концертів, адже подібні заходи сприяють розвитку українсько-словацького співробітництва в культурній сфері, а також популяризують українську культуру в Словаччині.

«Фантастичний настрій і велика насолода залишилися після закінчення концерту НАТО в Національному Словацькому театрі у м. Братиславі з нагоди 50-річчя дружніх та побратимських стосунків між Києвом і Братиславою! Хочу подякувати всій моїй команді театру: ви найкращі, знайте про це! Також хочу подякувати Надзвичайному і Повноважному Послу України в Словацькій Республіці –  пану Юрію Мушці, Департаменту культури міста Києва в особі Діани Попової і Миколи Шуляка, ну і звичайно її величності ОПЕРЕТІ, яка завжди дарує радість і нікого не залишає байдужими! До нових перемог!», — сказав Богдан Струтинський.

Варто зазначити, що побратимські зв’язки Києва з Братиславою почалися у 1969 року підписанням Угоди про дружбу. За ці 50 років були встановлені плідні стосунки між двома містами. Сторони обмінювалися фахівцями у галузі міського господарства, спорту, представниками творчої інтелігенції, здійснювалися зв’язки між університетами, театрами тощо.

Заступники міських голів Києва та Братислави Олександр Спасибко та Люція Штасселова зазначили, що проведення «Днів Києва в Братиславі» та «Вечора оперети» зміцніють не тільки дружні зв’язки між двома столицями, але й між українським та словацьким народами!