ЗАКРИТТЯ 82-ГО ТЕАТРАЛЬНОГО СЕЗОНУ

04.07.2017

30 червня 2017 року у стінах її величності Оперети за участі солістів, артистів хору, оркестру та балету відбувся заключний Гала-концерт 82-го театрального сезону. Звучали фрагменти з улюблених опер, найпопулярніші оперні арії та запальні номери з відомих мюзиклів.

Сьогодні Київська оперета позиціонує себе як театр широкого профілю. На її сцені з успіхом звучить класична оперета, сучасні й класичні мюзикли, широко представлені різноманітні концертні програми (шоу-програми, концерти симфонічного оркестру, оперні та балетні концерти), сміливо втілюються різноманітні творчі експерименти.

Хочеться зазначити, що театральний рік  в Національній опереті України був надзвичайно яскравим. Артисти театру дивували глядачів видовищними виставами, розважали та змушували подумки заглибитися в вирій театрального мистецтва.

Визначною подією стало те, що Надзвичайний і Повноважений Посол Угорщини в Україні Ерно Кешкень від імені Президента Угорщини Яноша Адера вручив Генеральному директору — художньому керівнику Національної оперети, народному артисту України Богдану Струтинському почесну нагороду — Угорський Золотий хрест «За заслуги». Нагорода вручена як визнання за популяризацію в Україні творів угорського класичного мистецтва та жанру оперети, за роботу заради поглиблення угорсько-українських культурних відносин. Не менш вагомою подією в житті театру стало те, що художній керівник Національної оперети України, народний артист України Богдан Струтинський зайняв  відповідальну громадську посаду — Голови Національної спілки театральних діячів України!

82-й театральний сезон був насичений цікавими і сміливими проектами. Вже вдруге на високому рівні відбувся Міжнародний мистецький фестиваль «Карпатський простір», співзасновником і автором ідеї фестивалю є Генеральний директор — художній керівник Національної оперети України, народний артист України Богдан Струтинський. З великим розмахом відбувся 5-й ювілейний Міжнародний музичний фестиваль «О-FEST -2017».

За ініціативи Київського національного академічного театру оперети відбулася щорічна конференція Міжнародної асоціації «Опера Європи», доречі, захід проходив вперше в Україні.

Було відкрито новий проект — Міжнародний конкурс-лабораторія молодих режисерів.

У цьому сезоні вийшли у світ сім прем’єрних вистав, а ще глядачі побачили брендові концерти до свят. Одним із них став концерт «Штраус в опереті», який відбувся в театрі вже п’ятий рік поспіль», — зазначив Богдан Струтинський – палкий шанувальник започатковувати прекрасні театральні традиції і має в цьому великий успішний досвід. Концерт творів родини Штраусів, безумовно, став такою традицією.

Відбулася ще одна значуща подія — єдиний концерт сестер Тельнюк у супроводі артистів оркестру Національної оперети України із програмою «ТЕЛЬНЮК: Наш Шевченко».

Та і про найменших поціновувачів театрального мистецтва ми не забули, адже започаткували проект «Вихідний з оперетою», де всі бажаючі після закінчення дитячих вистав можуть взяти участь у різноманітних авторських квест-програмах. Цей проект, на думку керівника Національної оперети, є своєрідним органічним поєднанням унікальної системи виховання через пізнання суті та значимості загальнолюдських цінностей у доступній для дітей формі. «Вихідний з оперетою» щоразу проходить за участю артистів Національної оперети у форматі захоплюючих та динамічних ігр, запальних танців, пізнавальних майстер-класів і приємних сюрпризів.

У рамках 14-ї «Французької весни в Україні» в стінах оперети відбувся проект «Переміщення/Motion» — результат спільного творчого експерименту та плідної співпраці Національної оперети і Французького інституту в Україні. Проект також підтримали Єврорегіональна метрополія м. Ліль та Французький інститут у м. Париж і Департамент культури Нор-Па-де-Кале Пакарді.

Цього року Національній опереті вдалося вибороти аж дві найвищі українські театральні нагороди «Київська пектораль». У номінації «За кращий музичний спектакль» належить опереті «Графиня Маріца» І.Кальмана у постановці генерального директора-художнього керівника Національної оперети України, н.а. України Богдана Струтинського. Ще одну «Київську пектораль» отримав артист нашої оперети, з.а. України Арсен Курбанов у номінації «Краща чоловіча роль другого плану» за роль барона Зупана у виставі «Графиня Маріца».

Приємною нагодою для розширення творчих горизонтів для колективу стала співпраця в концертах із відомим українським оперним співаком — Юрієм Годо, учнем М. Кабальє, Л. Паваротті. Глядачі були у захваті від прем’єри вокального номеру «Happy New Year» («АВВА») у виконанні артисток хору Ганни Марич та Ірини Баско. Це була, за висловом Ігоря Ярошенка, «родзинка на святковому торті»!

Наприкінці року приємно згадати все найкраще, найприємніше і зануритися у дивовижну атмосферу чаруючої музики, відкрити серце новим, променистим, світлим почуттям, які Театр оперети дарує своїм глядачам.

Київська оперета планує й надалі розвивати свій творчий потенціал та дивувати глядачів новими різножанровими постановками, неординарними рішеннями та обов’язково – виставами найвищого ґатунку!

Однак розкривати всі таємниці не будемо. Радимо лише одне – приходьте, дивіться і насолоджуйтесь!