«Я хочу презентувати сучасний балет «Motion» для всієї України», — Паскаль Сліванскі

17.03.2017

36-«Видовищний та якісний проект — балет «Переміщення/Motion» уже вдалося побачити киянам та гостям міста у Національній опереті у лютому, а тепер я хочу презентувати його для всієї України у рамках 14-ї «Французької весни в Україні», — про це повідомив сьогодні на прес-конференції,  що була присвячена  відкриттю  14-тої «Французької весни в Україні» радник з питань культури та співробітництва-директор Французького інституту в Україні Паскаль Сліванскі. За його словами,  виступ цього сучасного балету у Національній опереті у лютому 2017-го року був надзвичайний за технікою виконання  та якістю постановки в цілому  і отримав бурхливі оплески залу.

Нагадаємо, проект «Motion» є результатом спільного творчого експерименту та плідної співпраці Національної оперети і Французького інституту в Україні. Проект також підтримали Єврорегіональна метрополія м. Ліль та Французький інститут у м. Париж і Департамент культури Нор-Па-де-Кале Пакарді.

«Французькому режисеру-постановнику вдалося продемонструвати, як за допомогою танцю, пластики, рухів, світла та звуку можуть відбуватися метаморфози – як вуличну культуру можна трансформувати у справжнє мистецтво. Філософія проекту полягає в тому, що і людина, і простір змінюються. Таким чином ми можемо говорити, що ніколи не пізно розпочати все з чистої сторінки», — ділиться враженнями генеральний директор-художній керівник Національної оперети Богдан Струтинський.

До участі у проекті було запрошено танцюристів зі всієї України, а режисером став молодий французький постановник Браїм Бушелаге. Реалізація цієї ідеї стала своєрідним символом єднання України та вдалим прикладом інтеграції культур і творчого досвіду.

Довідково:

14-й фестиваль «Французька весна в Україні » цьогоріч стартує у Києві на початку квітня.

Проект включає в себе велику культурну програму по всій території країни. Фестиваль проводиться з метою розширення та зміцнення відносин між двома державами, налагодження тісного міжнаціонального співробітництва.