Вручення щорічних театральних премій НСТД України

01

Вручення щорічних театральних премій НСТД України

20.12.2016

19 грудня у столичному Будинку Актора церемонію вручення театральних премій Національної спілки театральних діячів України урочисто розпочав голова НСТД України н.а. України Богдан Струтинський. Десятьма преміями НСТДУ а також загальноцерковними нагородами були відзначені українські театральні діячі. Подія пройшла значимо, із залученням широкої театральної громадськості, урочисто і піднесено. Концертні номери у виконанні артистів стали чудовим привітанням для лауреатів. Зазвичай камерний стиль церемонії змінився на більш масштабний.

Премією «Наш Родовід», що присуджується щорічно діячам театрального мистецтва за високі мистецькі здобутки протягом багатьох років, розвиток і збагачення традицій театрального мистецтва України, передачу творчого досвіду молодим митцям нагороджений актор Харківського академічного російського драматичного театру ім. О. Пушкіна Тягнієнко Михайло Іванович.

Премією ім. Марії Заньковецької, що присуджується щорічно акторам драматичних та музично-драматичних театрів за створення ролей високого художнього рівня, які стали подією в театральному мистецтві України нагороджена провідна артистка Київського Молодого театру, н.а.України Яценко Тамара Олександрівна.

Премією ім. Мар’яна Крушельницького, що присуджується щорічно за створення ролей високого художнього рівня, які стали подією в театральному мистецтві України нагороджений головний режисер Дніпродзержинського академічного музично-драматичного театру ім. Л. Українки, з.д.м. України Чулков Сергій Анатолійович.

Премією ім. Сергія Данченка, яка присуджується щорічно театральним діячам — режисерам, акторам, організаторам театральної справи за творчі досягнення, що наближають театр України до кращих зразків світового мистецтва, відчуття у творчості громадського пульсу часу, естетичну довершеність, утвердження принципів духовності та гуманізму нагороджений головний режисер Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша Павлюк Сергій Миколайович.

Премією Національної спілки театральних діячів України ім. Вадима Писарєва, яка присуджується щорічно за кращі роботи в галузі мистецтва балету, що вирізняються високим професійним рівнем та збагачують українське театральне мистецтво нагороджена провідна актриса балету Харківського національного театру опери та балету ім. М. Лисенка Ісакова Світлана.

Премією, яка присуджується щорічно за кращі роботи в галузі театрознавства і театральної критики, що здобули широкий художній, науково-мистецький та громадський резонанс нагороджена головний редактор часопису «Театр» Дніпровського міжобласного відділення НСТД України за щорічний випуск журналу Абрамова Тетяна Олександрівна.

Премією ім. Віктора Афанасьєва, яка присуджується щорічно за вагомий внесок у розвиток театрального лялькового мистецтва, за визначні режисерські досягнення, за високу мистецьку досконалість акторських робіт, за ефективну організацію роботи театру ляльок нагороджена головний художник Харківського державного академічного театру ім. В. Афанасьєва Денисова Наталія Миколаївна.

Премією ім. Федора Нірода, яка присуджується щорічно за вагомий внесок у розвиток театрального сценографічного мистецтва, за визначні досягнення та високу мистецьку досконалість у цій галузі нагороджений головний художник Черкаського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. Т. Шевченка, з.а. України Ридванецький Сергій Віллевич.

Премією ім. Панаса Саксаганськоого, яка присуджується театральним діячам – режисерам, організаторам театральної справи за творчі досягнення, що наближують театр до кращих зразків світового мистецтва нагороджена директор, художній керівник Київського академічного театру «Колесо», н.а. України Кліщевська Ірина Яківна.

Премією ім. Миколи Садовського, що присуджується за вагомий внесок у справу національно –культурного відродження, за активну і плідну організацію театральної справи наагороджений директор, художній керівник Львівського академічного обласного музично-драматичного театру ім. Ю. Дрогобича, з.д.м. України Гнатенко Микола Григорович.