У головного балетмейстера Національної оперети України сьогодні – ювілей

29.03.2019

site

Сьогодні, 29 березня, свій ювілей відзначає головний балетмейстер Національного театру оперети, заслужений артист України Вадим Прокопенко. З нагоди 45-річчя керівника балетної трупи на головній сцені театру відбудеться показ спектаклю «Кармен-сюїта» Жоржа Бізе. Це феєрична вистава на одну дію про яскраву, захопливу, бурхливу і, водночас, трагічну історію кохання в оригінальному трактуванні головного балетмейстера театру.

«Кожен хореограф у своєму житті мріє створити постановку, на яку надихає геніальна музика. А музика Бізе – це стихія, цунамі, неможливо слухати і бути байдужим… Артисти балету виступають у цьому спектаклі, в першу чергу, як актори. Рухами, пластикою тіла, мімікою і жестами вони розповідатимуть пристрасну історію кохання, що розвивається в Іспанії», — говорить автор постановки «Кармен-сюїта».

Зазначимо, що Вадим Прокопенко розпочинав творчу діяльність у дитячому ансамблі «Сонечко». І вже там пропонував власні ідеї щодо постановок. У 14 років – ставив балетні номери в ансамблі та школі. Перші серйозні постановки були у 19 років у театрі «Гаудеамус», під керівництвом відомого театрального режисера Бориса Озерова, нині покійного. У 2000-му році Вадим Прокопенко створив перший чоловічий модерн-балет «Хлопці з небес».

Крім цього, відомий український хореограф співпрацював із зірками шоу-бізнесу. Певний час був солістом модерн-балету «Акверіас» Оксани Лань (Львів). Протягом 12 років співпрацював з Софією Ротару як соліст балету та хореограф-постановник. Робив танцювальні номери та кліпи й іншим зіркам сучасної естради.

«Одного дня я прокинувся і зрозумів, що все: пора з цим зав’язувати. Хочу працювати в театрі. Він мені подобався усе свідоме життя, на його сцені можна зробити ціле дійство на дві години-три, а не трихвилинне шоу. Театр — вічний, що б там говорили. Він — справжній», — розповідає Вадим Прокопенко.

У травні 2010 року хореограф розпочав роботу у Київському національному академічному театрі оперети. Через рік Вадима Прокопенка призначили головним балетмейстером театру. А в 2016-му – присвоїли звання «Заслуженого артиста України».

За дев’ять років роботи в Театрі оперети Вадим Прокопенко поставив 15 вистав. Крім цього, був автором хореографічних номерів численних концертів. А їх, між іншим, лише у нинішньому – 84 театральному сезоні – більше десяти. Своєю улюбленою постановкою балетмейстер називає «Скрипаль на даху» Джеремі Бока. Прем’єра вистави відбулася торік, а найближчий показ — завтра, 30 березня. Серед творчих мрій Вадима Прокопенка – постановка мюзиклів «Ромео і Джульєтта» та «Відторгнені». З нетерпінням чекатимемо їх реалізації!