Третій день конференції «Opera Europa — 2017 in Kyiv»

21.05.2017

1

21 травня Міжнародна театральна конференція «Opera Europa -2017 in Kyiv», продовжувалася у Київському національному академічному театрі оперети. У ранковому блоці дискусійних панелей учасниками конференції обговорювалися теми  однаково важливі для української та зарубіжної аудиторії: «Цифрові платформи промоції мистецтва», «Фандрейзінг. Найкращі практики».

Фахівці з Нью Йорку та Сіднея, які мають позитивний досвід фандрейзінга представили аудиторії моделі фінансування для театральних проектів і стаціонарних театрів. Про креативний менеджмент і діалог між композитором та авторами»  розповіли продюсери з Німеччини.

Бізнес моделі для Центральної та Східної Європи представили спікери з Італії, Чехії, Словенії та Польщі. Тема присутності кризи у процесах життєдіяльності театру, її позитивний вплив на стимулювання важливих економічних та управлінських ініціатив, зацікавила учасників конференції не тільки з Європи, але і з Сполучених Штатів Америки.

21 травня завершилася освітня програма для молодих вокалістів з України, яка проходила в рамках проекту «Мистецтво, що об’єднує». учасникам Міжнародної школи вокального мистецтва «SINGING ART EUROPЕ» вручали дипломи та надавали особисті професійні рекомендації від провідні фахівці вокального оперного мистецтва.

Прекрасний меседж: «Оперета — жанр, який дарує грандіозний успіх!» прозвучав під час тематичної зустрічі «Оперета сьогодні». Про красу та можливості найвеселішого  жанру «серйозної музики», про його сучасність та особливості сприйняття  дискутували Івонн Кальман (дочка Імре Кальмана), Богдан Струтинський (Національна оперета, Київ), Лаура Акерлунд (Комічна Опера, Хельсінкі); Петер Шпулер (Бадіше Державний театр, Карлзрує).

У фінальній частині конференції «Opera Europa — 2017 in Kyiv» про роль опери та музичного театру в суспільстві з аудиторією спілкувалися Олег Вергеліс (журналіст, театральний критик), Єва Клайніц (режисер), Андрій Жолдак (режисер), Кирило Карабіц (диригент), Оксана Линів (диригент).

Завершувалася весняна зустріч фахівців музичного театру переглядом чарівної оперети «Графиня Маріца» Імре Кальмана, визнаної кращою музичною виставою 2016 року, за версією театральної премії «Київська Пектораль». На виставі була присутня Івонн Кальман, дочка автора оперети «Графиня Маріца», видатного композитора Імре Кальмана. Пані Івонн виразила вдячність за прекрасний спектакль диригенту-постановнику н.а. України Святославу Литвиненку та режисеру-постановнику, художньому керівнику Національної оперети, н.а. України Богдану Струтинському.