Тотальне занурення: прем’єра «#На краю світу» перетворила глядачів на учасників постановки

20.05.2019

Cімнадцятого травня на експериментальній сцені «Stage_Lab» Національної оперети України відбулась вже третя прем’єра. Цього разу театр презентував своєму глядачеві  екзистенційну романтичну комедію «#На краю світу».

Невимовно реалістична подорож до Всесвіту, у якому живуть двоє закоханих підлітків, — Августа та Юлі, була зустріта глядачем бурхливими оплесками та слізьми.

Так, здавалось би, історія кохання двох підлітків вже багаторазово була висвітлена у літературних сюжетах та інтерпретована на сценах театрів та кіно. Проте, історія Августа і Юлі особлива. Розчарувавшись у світі, в якому живуть головні герої, пара планує разом піти з життя, зробивши крок у безодню зі скелі…

«На малій сцені має бути максимальна щирість. На такого роду постановках, як вистава «#На краю світу» глядач має можливість ніби приєднатись до подій, що відбуваються на сцені. Побачити. Відчути дихання актора. Як колись казав Лесь Курбас, —  найважливіше в загальному ритмі досягнути такого ефекту, щоб заданий ритм зі сцени бився з ритмом глядача. І от мені видається, що на малій сцені  досягти цього можна набагато швидше, аніж на великій» – зазначив перед прем’єрою генеральний директор-художній керівник Національної оперети України  –  н.а. України Богдан Струтинський.

Виходячи з відгуків глядачів, можна впевнено сказати, що запланований ефект на сто відстоків було досягнено. До того ж, тотальному симбіозу «глядач-актори» не аби-як посприяла задумка режисера-постановника, – Дмитра Захоженка. Так під час вистави глядач мав змогу долучитись до групи «NorwayToday» у «facebook», і постити, коментувати та стрімити все, що відбувається на сцені.

«Наскільки це новаторськи для театру в Україні? – Здається у нас на Батьківщині такого формату ще немає. Але для світу це не новина. Соціальні мережі стали настільки важливою частиною життя, що це не можливо ігнорувати. Тому «facebook» став дуже хорошою алегорією всієї теми п’єси», — зазначив Дмитро Захоженко.

Наступний показ «#На краю світу» можна буде побачити і відчути вже восьмого червня.

Національна оперета України залишається у тренді сучасних тенденцій. Долучайтеся!

 

Над постановкою працювали:

режисер-постановник, сценографіст – Дмитро Захоженко;

актор (Август) – Ігор Чабан та Дмитро Воронов

акторка (Юля) –Алексєєва Катерина і Ольга Федоренко

помічниця режисера – Каріна Бірюкова;

помічник режисера – Максим Добролюбов;

звукорежисер – Іван Ільченко;

світлове оформлення – Вероніка Бабченко.