«Симфонічний коктейль у стилі Блюз»

01

«Симфонічний коктейль у стилі Блюз»

27.11.2016

25 листопада в Національній опереті України відбувся концерт «Симфонічний коктейль у стилі Блюз». Перед початком концерту представники ЗМІ мали змогу зустрітися із художнім керівником Національної оперети н.а. України Богданом Струтинським, диригентом-постановником концерту Оксаною Мадараш, солістом, австрійським музикантом Флоріаном Файльмайром, директором Австрійського культурного форуму Андреасом Карабачеком, референтом Австрійського культурного форуму Мар’яною Бондаренко.

Пан Андреас Карабачек сказав, що надзвичайно радий тому, що для виступів в Україні вдалося знайти, чудового, талановитого піаніста. Київ, на думку директора Австрійського культурного форуму, гідний виступів тільки найкращих музикантів. Пан Андреас висловив подяку Богдану Струтинському, завдяки ініціативі якого відбувається такий концерт, із словами вдячності назвав імена всіх, хто долучився до створення концерту.

Флоріан Файльмайр, молодий і вже видатний австрійський музикант зізнався журналістам, що Київ йому одразу припав до душі: «Київ велике місто, в якому, так само як у Відні, багато старовинних будівель, я почуваюся тут як вдома».

На питання журналістів до художнього керівника Національної оперети, про те, чого очікують від концерту, Богдан Струтинський відповів: «Будь-який театр, будь-який митець вкладає багато сил в майбутню прем’єру. Цей проект — ансамблева робота багатьох людей, які додали йому своєї енергії, віри, любові, теплоти, а очікуємо ми — аплодисментів. І це неодмінно відбудеться! Мені дуже подобається, як колись сказав Лесь Курбас: «Дуже важливо, щоб ритм серця актора співпадав із ритмами сердець глядачів». Цього ми і очікуємо!»

Вражаюча майстерність виконання, емоційність виступу музикантів та солістів концерту, несподівана грайливість, ніжність, урочистість — дивовижна палітра відчуттів, дарованих музикою цього концерту надовго запам’ятається слухачам.

У першому відділенні концерту прозвучала «Рапсодія у стилі блюз» Джорджа Гершвіна, «Полішинель» Ейтора Вілла Лобоса, соліст Флоріан Файльмайр (фортепіано).

Друге відділення почалося з «Поппурі» з опери Джорджа Гершвіна «Поргі і Бесс» у виконанні солістки Соломії Приймак, артистів хору та оркестру, прозвучав Дует Поргі та Бесс, також з опери «Поргі і Бесс», солісти Валерія Туліс та Анатолій Супрун, Увертюра до мюзиклу «Кішки», Ендрю Ллойда Вебера у виконанні оркестру театру. «Танець №2» Артуро Маркеса у виконанні оркестру, соло Романа Фрея (кларнет), Артема Алексєєнка (гобой), Світлани Зелінської (скрипка), Олександра Корша (труба), Владислава Паламаренка (флейта-піколо) та соліста Флоріана Файльмайра (фортепіано) Австрія. На завершення концерту звучала «Бразильєро», Даріюса Мійо (аранжування І. Блажкова).

Cоліст концерту — Флоріан Файльмайр (фортепіано) Австрія.

Ведуча — з.а. України Валентина Донченко-Бутковська.

Хормейстер-постановник — Сергій Нестерук.

Диригенти-постановники — з.а. України Оксана Мадараш та Володимир Врубльовський.

Режисер-постановник концерту — н.а. України Богдан Струтинський.