Штраус в опереті!

01

Штраус в опереті!

25.12.2016

Наприкінці року приємно згадати все найкраще, найприємніше і зануритися у дивовижну атмосферу чаруючої музики, відкрити серце новим, променистим, світлим почуттям, які Театр оперети дарує своїм глядачам.

Художній керівник Національної оперети н. а. України Богдан Струтинський, в бліц інтерв’ю перед концертом «Штраус в опереті», розповів журналістам про те, OJ 2016 рік був насиченим новими, цікавими і сміливими проектами: започатковано Міжнародний мистецький фестиваль «Карпатський простір», набув розвитку фестиваль «О-Фест», було відкрито новий проект конкурсів-лабораторій для молодих режисерів, вийшли в світ чотири прем’єрні вистави, відбулися прем’єри концертних програм.

«Концерт «Штраус в опереті» проходить в театрі вже п’ятий рік поспіль,» — зазначив Богдан Струтинський, який, до речі, любить започатковувати прекрасні театральні традиції і має в цьому великий і успішний досвід. Концерт творів родини Штраусів, безумовно, став такою традицією.

«Концерт «Штраус в опереті» є унікальним,  — говорить художній керівник театру, — щороку на нашій сцені вперше звучать нові для українського музичного простору  твори. Для нашого концерту ми готуємо потужну програму з інструментальними, балетними,  вокальними номерами які ми представляємо театралізовано, з гумором».

Диригент-постановник концерту, з.а. України Оксана Мадараш розповіла про новинки програми концерту: » В цьому році в концерті буде багато нових творів. В першому відділенні — майже всі. Музика Штрауса надзвичайно образна, вона наче пронизана любов’ю, світлом. І кожен твір відображає певні події. Сьогодні ми будемо виконувати вперше романс №1 ре-мінор, для арфи і віолончелі — дуже красивий із глибинним, ностальгічним відтінком. Можливо, Штраус писав його під впливом свого почуття закоханості у Ольгу Смірницьку. Тепер її ім’я відоме тільки завдяки тому, що Йоганн Штраус її кохав, а колись батьки петербурзької красуні не дозволили, щоб їх донька пов’язала своє життя із молодим і небагатим австрійським композитором».

Романс № 1 ре-мінор Йоганна Штрауса у виконанні артистів оркестру Національної оперети викликав надзвичайне захоплення глядачів, підтверджене бурхливими аплодисментами. В програмі звучали «Індіго-марш» з оперети Йоганна Штрауса «Індіго та 40 розбійників». «Єгипетський марш» Йоганна Штрауса,  французька полька «Шалик» і швидка полька «З шиком» Йоганна Штрауса, звучала Швидка полька «Без турбот», Йозефа Штрауса, у виконанні солістів прозвучали  дуети та арії з оперет, інші популярні твори Йоганна Штрауса.

Поряд із уславленими артистами Національної оперети в концерті  брав участь художній колектив Театру танцю «Нью-Анс» ЗСШ №182. На сцені Національної оперети діти виконали польку «Солодкий сюрприз» Йоганна Штрауса і Курта Шміда.

А після концерту маленьких артистів чекав… солодкий сюрприз! Художній керівник Національної оперети, н.а. України Богдан Струтинський подарував дітям новорічні подарунки.