«Севільський цирульник» Дж. Россіні – безумовний шлягер усіх часів!

10.04.2017

1Невичерпний гумор, мелодійна щедрість і віртуозний блиск вокальних партій та стрімка динаміка сценічної дії відчувалися у новій прем’єрі Національної оперети України «Севільський цирульник».

Режисер-постановник, генеральний директор-художній керівник Національної оперети, н.а. України  Богдан Струтинський,  відповідаючи на численні питання журналістів, що зібралися перед прем’єрою у театрі, розповів: «Останнім часом Національна оперета має тісні контакти із зарубіжними театрами, ми активно переймаємо досвід, щедро ділимося своїми напрацюваннями. Вважаю, що саме зараз вийшли на хороший темпоритм, у театрі щомісяця відбуваються прем’єрні проекти. Тим не менш, кожна прем’єра — це великий іспит. Сьогодні, вперше в історії театру на великій сцені — комічна опера «Севільський цирульник». Режисер подякував всій творчій групі, журналістам та зазначив, що випадкових дат прем’єри в театрі оперети не буває: «У цей день Благовіщення вітаю всіх зі святом! Нехай буде багато добрих вістей!»

Розповідь про роботу над постановкою доповнили члени творчої групи проекту. Балетмейстер-постановник вистави, з.а. України Вадим Прокопенко пожартував:  «Артисти балету спершу думали відпочити, оскільки це опера. Не вийшло! Пластичне рішення вистави можна порівняти із плазмою, яка непомітно пронизує всю виставу, не акцентуючи на собі уваги, в той же час допомагає солістам відображати матеріал твору».

Про творче зростання артистів завдяки роботі із надскладним матеріалом опери, наповненої речетативами, мелодіями швидкого темпу, великою кількістю розгорнутих фіналів говорив під час зустрічі із пресою головний хормейстер театру, з.д.м. України Ігор Ярошенко. Він зазначив, що легке звучання потребує складного і ретельного опрацювання.

Художник по костюмам Олена Левченко зробила акцент на унікальності театральних костюмів, створених для постановки.  140 костюмів, жоден з яких не повторюється, мають надзвичайно складний крій, зумовлений необхідністю швидкої зміни вбрання артистами. За кілька хвилин до прем’єри Олена Левченко розкрила деякі таємниці: на сцену артисти виїдуть на роликах, потім рухатимуться на котурнах…

О 19-ій годині 7 квітня відбувся перший показ прем’єрної постановки «Севільський цирульник» у Національній опереті України. Оперний вокал і вигадлива акторська гра поєднались у постановці н.а. України Богдана Струтинського. Веселий сюжет зіграли, еклектично пов’язуючи ознаки минулого із сучасністю. Несподіванки постановки часто викликали у залі захоплену реакцію. Щедрими аплодисментами глядачі вітали солістів щоразу після виконання неперевершених каватин та арій комічної опери «Севільський цирульник». Фінал був увінчаний гучним «БРАВО!»