[wptabs mode=»horizontal»]
[wptabtitle] Головна[/wptabtitle]
[wptabcontent]

Голуб миру на ім’я «O-FEST»

Преса: Спільнобачення, Experttur, Портал журналістів, Facenews, Україна молода, День,Новини світу, Бізреліз, Хрещатик,Бучанські новини, Урядовий кур’єр
Відео: NewsOne, 5-й, Київ, Ірпінь ТБ, Правда Тут, Культура, Тоніс, YouTube
Радіо: Голос Києва, Ера
Третій міжнародний музичний фестиваль «О-FEST 2015» (Оперета-Мюзикл-Опера-Фест) пройшов із стовідсотковим успіхом. Подія світового значення відбулася за підтримки Міністерства культури України, Голови Київської міської державної адміністрації, Департаменту культури КМДА. Також підтримали фестиваль Посольства Республіки Болгарія, Грузії, Республіки Молдова, Республіки Казахстан, Польський інститут у Києві та Австрійський культурний форум у Києві.
1
Фестиваль гармонійно об’єднав класичний та «open-air» формат і традиційно проходив у двох містах: 6-го червня – у парку Бучі та 7-го – в Києві, у Національній опереті Україні. Стартував «O-FEST» привітного суботнього дня в квітучому парку гостинної Бучі. Почалося все зі святкового відкриття за участю духового оркестру Київського військового ліцею імені Івана Богуна та оркестру Військового інституту телекомунікацій та інформатизації Державного університету телекомунікацій.

2

Співголови оргкомітету фестивалю художній керівник Національної оперети, н. а. України Богдан Струтинський та Голова Бучанської міської ради Анатолій Федорук привітали глядачів з відкриттям «O-FEST 2015» та побажали гарного настрою і насолоди від спілкування з прекрасним. А чудовим у цей день було все: і сонячна погода, і затишний зелений парк, облаштований у кращих європейських традиціях, і талановиті музичні колективи, і цікава повна сюрпризів мистецька програма події.

3

Одразу після відкриття фестивалю настрій публіки підіймали виступи артистів Київського театру мюзиклу «Comme il Faut» та бучанського дитячого колективу. Одна за одною запрошували мистецькі акції. У ротонді камерні колективи радували глядачів різнобарв’ям музичних стилів. Тут виступали камерний ансамбль «Luna Ensemble», квартет «Feel Jazz», колективи «Live Style» та «Народна музика Китаю».

5

На алеях парку розмістилися виставки народних ремесел, хенд-мейду, а також виставка картин учасника міжнародних конкурсів та олімпіад, володаря Першої премії Ради Європи з образотворчого мистецтва Богдана Макаренка. Кожен бажаючий зміг взяти участь у майстер-класах з гончарства, китайської каліграфії та орігамі. До речі, на майстер-класі з орігамі виготовляли журавлів – символ доброти, порядності і любові до рідного краю.

Для тих, хто цікавиться кухнею народів різних країн світу, була організована спеціальна локація. Біля столу, на якому творили чародії-кухарі, зібралося чимало гурманів. Страви китайської (ресторан «Джунго»), грузинської (ресторан «Нікала»), середземноморської кухонь (ресторан «Viktoria Park Hotel») вабили ароматами та дражнили смакові рецептори. Глядачі могли не тільки скуштувати страви – салати, пельмені, пхалі, супи, заморські делікатеси – а й підгледіти рецепти від справжніх шеф-майстрів.

Під найстарішим у парку дубом наливали духмяний зелений чай та пригощали імбирним печивом привітні господині культурного центру «Сан». За чаюванням відвідувачі слухали ліричні і глибокі вірші поетеси Ольги Мацо. Тут же з успіхом пройшов патріотичний музично-літературний проект н. а. України Олександра Кравченка «Недоспівана пісня» до Дня Перемоги за участю артистів Національної оперети. Захват у найменших глядачів викликала еко-вистава на сюжети найвідоміших українських казок. Студенти Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого зробили неможливе: у їхніх руках іграшки з соломи, ляльки-мотанки і навіть дерев’яні гойдалки ожили і розповіли малечі цікаву історію.

Виступи тріо «Козачка» (фолк) та ансамблю «AD LIBITUM» при українському народному хорі ім. С. Є. Павлюченка (джаз-фолк) не дарма відбулися на камерній сцені «Фонтан». Їх голоси були такими ж кришталево чистими, як джерельна вода.

9 а 9

Танцювально-розважальний майданчик «Fan stage» не обмежувався сценою. Разом з артистами під запальні мелодії танцювали глядачі. «Естрадно-циркова феєрія» від студентів Київської муніципальної академії естрадного та циркового мистецтва, багата на фокуси, трюки та комічні сценки, інтригувала і від першої хвилини полонила увагу глядацької аудиторії. Теплом та доброю наївністю сяяла вистава «Золотий ключик» дитячого театру «Мюзик-хол». А от вже далеко не дитячі пристрасті розпалили танцівниці «Школи фламенко» Українсько-іспанського центру та студії Ольги Шарапи, а також артисти Грузинської школи-студії «Іберія».

10

На кожній з перерахованих локацій з великим ентузіазмом та бажанням донести до публіки зміст мистецької акції працювали артисти Національної оперети. Вони запрошували глядачів, коментували дійство, пояснювали, встановлювали діалог. Артисти створювали доброзичливу атмосферу як в Бучі, так і в Києві під час мистецьких акцій, що проходили перед будівлею Національної оперети. Тут серед низки різнопланових заходів справжнім зізнанням у любові до рідного міста став музичного-проект н. а. України О. Кравченка «Я під Київське небо, як на сповідь іду…».

11 11а

Для представників мас-медіа у перший день фестивалю було організовано прес-конференцію за участю співголів Оргкомітету фестивалю, музичного керівника «O-FEST 2015», головного хормейстера Національної оперети Ігоря Ярошенка, балетмейстера-постановника Гранд-концертів, головного балетмейстера театру Вадима Прокопенка, аташе з питань культури Посольства Республіки Болгарія в Україні Елени Слатінської-Ованезової та референта Австрійського культурного форуму у Києві, Мар’яни Бондаренко. Представники різних ЗМІ цікавилися особливостями проведення цьогорічного фестивалю, організаційними моментами, процесом підготовки, ставили запитання про міжнародну співпрацю, музичне наповненням «O-FEST 2015», цікавилися фінансовою підтримкою події. Також для медійників було організовано зустріч з артистами від країн-учасниць фестивалю. А їх цього року було 14: Австрія, Білорусь, Болгарія, Грузія, Казахстан, Канада, Китай, Литва, Молдова, Німеччина, Польща, Румунія, Словаччина, Україна.

12

І в перший, і в другий день фестивалю на Гранд-концертах артисти провідних музичних театрів світу зустрілися на українській сцені, яка об’єднала різні голоси, різні музичні школи, різні менталітети і національності у одне єдине і нероздільне ціле. Адже саме музика здатна об’єднати світ, вона зрозуміла всім і не потребує жодного перекладу. Тема «О-FEST 2015» – мюзикл. Фестиваль познайомив глядачів з цим енергетичним та емоційним жанром, дозволив відкрити нову для українців музику. Артисти разом з публікою досліджували шлях розвитку мюзиклу від зародження до сьогодення, а також продемонстрували всі стильові особливості жанру. Зі сцени лунали арії, дуети і композиції з найвідоміших у світі мюзиклів: «Привид Опери», «Ісус Христос-суперзірка», «Кішки» Е. Л. Веббера, «Ромео і Джульєтта» Ж. Пресгурвіка, «Звуки музики», «Попелюшка», «Король і я» Р. Роджерса, «Вестсайдська історія», «Кандід» Л. Бернстайна, «Кордебалет» М. Хемліша, «Нотр-Дам-де-Парі» Р. Коччанте, «Знедолені» К.-М. Шенберга та інші. А вели концерт н.а. України Микола Бутковський, з.а. України Валентина Донченко-Бутковська, Оксана Прасолова та Сергій Яцук.

13 14.

Два дні поспіль на адресу організаторів, учасників та гостей події лунали теплі слова та чисельні вітання.
Від імені Міністерства культури України учасників, організаторів і глядачів фестивалю привітав заступник Міністра Ростислав Карандєєв та зазначив: «Сьогодні на часі проведення в Україні таких фестивалів. «О-FEST» відбувається на дуже високому мистецькому рівні, на рівні кращих музичних фестивалів світу. Велика дяка митцям, які перетворивши культуру на потужну зброю». Р. Карандєєв підкреслив, що Міністерство культури підтримує ініціативу організаторів фестивалю запросити на подію військовослужбовців та висловлює подяку за благочинність.

15

На «O-FEST» було запрошено воїнів АТО, членів їх родин та переселенців зі Сходу України. Ми щиро сподіваємося, що високе класичне мистецтво, музика і піднесений настрій фестивалю сприяли їхній психологічній реабілітації, укріпили сили і подарували позитив.

16

Під час Гранд-концертів було зачитано привітання Голови Верховної Ради України В. Б. Гройсмана, у якому спікер бажає, щоб творчі пошуки, новаторські ідеї та експерименти з року в рік збагачували імідж та вплив фестивалю на світовій арені, а його учасники та гості отримували незабутні враження, відпочивали серцем і душею.

17

Директор департаменту культури Київської міської державної адміністрації Діана Попова приєдналася до привітань, побажала артистам натхнення та успішних виступів, а глядачам – задоволення і насолоди: «Мені приємно, що наш Київський національний академічний театр оперети – осередок усього нового, цікавого та талановитого – організовує і проводить мистецькі проекти найвищого міжнародного рівня».

18

Співголова оргкомітету «O-FEST», художній керівник Національної оперети, народний артист України Богдан Струтинський щиро подякував усім, хто підтримав фестиваль і допоміг у проведенні події та сказав: «Фестиваль в теперішній час – крила, які підносять Україну до європейської сім’ї. «O-FEST» – світовий зразок музичної культури. Це гімн доброзичливості, порядності та миролюбності українців. Гості, що приїхали на наш фестиваль, повернуться додому з українським голубом миру у своєму серці і будуть розповідати, що Україна – гостинна, щедра і дуже талановита земля. Моя надзадача як режисера і громадянина – щоб український контекст у світі звучав тільки в позитиві».
Співголова оргкомітету «O-FEST», Голова Бучанської міської ради Анатолій Федорук зазначив: «Для міста Бучі і всіх його жителів «O-FEST» – це довгоочікуване, радісне свято. Кожне місто повинне мати свої культурні традиції. Проведення «O-FEST» вже стало доброю традицією для нас. Адже раніше в 18-19 сторіччях саме в передмісті збиралася вся культурна інтелігенція. Завдяки фестивалю ми відроджуємо цей рух, виховуємо людей в руслі мистецтва, надихаємо, збагачуємо духовно. Я щиро вдячний долі за можливість бути дотичним до «O-FEST», разом з його процвітанням, розвиваємося і ростемо всі ми».
19
На згадку про участь у «O-FEST 2015» усі учасники фестивалю отримали почесні дипломи і подарунки. Та найбільшим і найприємнішим подарунком для артистів і організаторів події були щасливі очі глядачів, їх усмішки і гучні оплески. Адже коли людина відчуває підтримку оточуючих і знає, що може зробити когось щасливим, вона сама розцвітає, стає сильною і радісною.
Те, що «O-FESTу» в 2016 році бути, не викликає жодних сумнівів. Про це з усією серйозністю сказали організаторам самі глядачі. Вони вже готуються і чекають на подію, що єднає серця.

[/wptabcontent]
[wptabtitle] Програма[/wptabtitle] [wptabcontent]12222
[/wptabcontent]
[wptabtitle] Учасники[/wptabtitle]
[wptabcontent]

ЄВРОПА/СВІТ

ОЛЕКСАНДР ДЕКАНОїДЗЕ
Грузія Тенор
ДЕКАНОїДЗЕ О. ge

yasmin_1

ЯСМІН БІЛЕК
Австрія Сопрано
ЯСМІН БІЛЕК Австрія

mutaf1

ОЛЕКСАНДР МУТАФЧІЙСЬКІ
Болгарія Баритон
МУТАФЧІЙСЬКІ О. bolga

typarova1

КАТЕРИНА ТУПАРОВА
Болгарія Сопрано
ТУПАРОВА К. bolga

romanyk1

СТЕФАНІЯ РОМАНЮК
Канада Мецо-сопрано
РОМАНЮК С. Канада

miaoni

ЛЮ МЯОНІ
Китай Сопрано
МЯОНІ Л. China

janlu1

ЛУ ЧЖАН
Китай Сопрано
ЧЖАН Л. China

gitana1

Гітана ПЯЧКІТЕ
Литва Сопрано
ПЯЧКІТЕ Г. флаг Литвы

chanhao1

ХУАН ЧАН ХАО
Китай Тенор
ЧАН Х. China

barbara1

БАРБАРА ТРІТТ
Польща Тенор
ТРІТТ Б. polsha-f-300x200

Pasku

АЛЬФРЕДО ПАСКУ
Румунія Тенор
ПАСКУ А. rumunia

muntan1

ТІНА МУНТЯНУ
Румунія Сопрано
МУНТЯНУ Т. rumunia

cuser

ІГОР КУЦЕР
Словаччина Тенор
КУЦЕР І. Словаччина

kasper1

ОЛЕКСАНДРА КАСПЕР
Білорусь Сопрано
КАСПЕР О. bilorys

sholomey1

ЛІЛІЯ ШОЛОМЕЙ
Молдова Сопрано
ШОЛОМЕЙ Л. Молдова

grot1

ЮЛІЯ ГРОТЕ
Німеччина Мецо-сопрано
ГРОТЕ Ю. Німеччина

daniela1

ДАНІЄЛА ЛЕНЕР
Австрія Сопрано
ЛЕНЕР Д. Австрія

bezpal_kaz1

АННА БЕСПАЛОВА
Казахстан Сопрано
БЕСПАЛОВА А. kazacstan
УКРАЇНА

kravchenko

ОЛЕКСАНДР КРАВЧЕНКО
Україна Тенор
КРАВЧЕНКО О. ua

juravel1

ТЕТЯНА ЖУРАВЕЛЬ
Україна Сопрано
ЖУРАВЕЛЬ Т. ua

Levenec

ІГОР ЛЕВЕНЕЦЬ
Україна Тенор
ЛЕВЕНЕЦЬ І. ua

sereda1

АСЯ СЕРЕДА-ГОЛДУН
Україна Сопрано
СЕРЕДА-ГОЛДУН А. ua

hodakova

ТАМАРА ХОДАКОВА
Україна Сопрано
ХОДАКОВА Т. ua

basskovsky1

КИРИЛО БАСКОВСЬКИЙ
Україна Баритон
БАСКОВСЬКИЙ К. ua

grigorenko1

АНДРІЙ ГРИГОРЕНКО
Україна Баритон
ГРИГОРЕНКО А. ua

ВОЛОДИМИР ОДРИНСЬКИЙ
Україна Тенор
ОДРИНСЬКИЙ В. ua

prumak

СОЛОМІЯ ПРИЙМАК
Україна Сопрано
ПРИЙМАК ua

kirilovv1

ОЛЕКСІЙ КИРИЛЛОВ
УкраїнаТенор
КИРИЛЛОВ О. ua

Krutko1

ДЕНИС КРУТЬКО
Україна Тенор
КРУТЬКО Д. ua

4uvpulo2

ОЛЕКСАНДР ЧУВПИЛО
Україна Тенор
ЧУВПИЛО О. ua

matvienko1

ДАНИЛО МАТВІЄНКО
Україна Баритон
МАТВІЄНКО Д. ua

prasolova1

ОКСАНА ПРАСОЛОВА
Україна Сопрано
ПРАСОЛОВА О. ua

sagat1

ЛЮБОВ САГАТ
Україна Сопрано
САГАТ Л. ua

kurbanov1

АРСЕН КУРБАНОВ
Україна Тенор
КУРБАНОВ А. ua

«LUNA ENSEMBlE» ансамбль старовинної і сучасної музики
Україна
Ансамбль
«LUNA ENSEMBlE»ua

kozachka1

ТРІО «КОЗАЧКА»
Україна
Фольклор
ТРІО «КОЗАЧКА» ua

bogun1

«ЗВЕДЕНИЙ ОРКЕСТР КИЇВСЬКОГО ВІЙСЬКОВОГО ЛІЦЕЮ ІМ. ІВАНА БОГУНА» ТА ВІЙСЬКОВОГО ІНСТИТУТУ ТЕЛЕКОМУНІУАЦІЙ ТА ІНФОРМАТИЗАЦІЇ ДЕРЖАВНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙ
Україна
Оркестр

«ЗВЕДЕНИЙ ОРКЕСТР КИЇВСЬКОГО ВІЙСЬКОВОГО ЛІЦЕЮ ІМ. ІВАНА БОГУНА» ua

libitum

Ансамбль «AD LIBITUM»
Україна
Ансамбль
«AD LIBITUM» ua

Iberieli

ГРУЗИНСЬКИЙ КУЛЬТОРНО-ОСВІТНІЙ ЦЕНТР при Асоціації грузин України «ІБЕРІЕЛІ»
Грузія
Хореографія та фольклор
ГКОЦ та «ІБЕРІЕЛІ» ge

live1

«LIVE STYLE»
Україна
Ансамбль
«LIVE STYLE» ua

jazz1

«FEEL JAZZ!)» ua
Україна
Квартет
«FEEL JAZZ!)» ua

flamenko

УКРАЇНСЬКО-ІСПАНСЬКИЙ ЦЕНТР «ШКОЛА ФЛАМЕНКО»
Україна
Фламенко
«ШКОЛА ФЛАМЕНКО» ua

gurt1

КИЇВСЬКИЙ ТЕАТР МЮЗИКЛУ «COMME IL FAUT»
Україна
«COMME IL FAUT» ua

DUT1

ДИТЯЧИЙ ТЕАТР «МЮЗИК-ХОЛ»
Україна
«МЮЗИК-ХОЛ» ua

sun

КУЛЬТУРНИЙ ЦЕНТР «САН»
Японія Оригамі
КЦ «САН» aiponia

17:30 — 18:30 — прес-конференція за участю організаторів заходу та спілкування артистів від країн-учасниць фестивалю
з представниками ЗМІ
(акредитація за тел.: 287-74-84, 096-629-25-18).
[/wptabcontent]
[wptabtitle] Контакти[/wptabtitle]
[wptabcontent]Мапа Міського парку в м. Буча (вул. Інститутська)
Як їхати в Бучанський парк
Київські локації фестивалю
Міжнародний музичний фестивать «О-ФЕСТ»
Україна, м. Київ
www.operetta.com.ua
E-mail: opereta@ukr.net
Прес-служба — Ксенія Габдрахімова (044) 287-74-84, відділ реклами та маркетингу – Новікова Ксенія (044) 287-34-74
Інформація для довідок – (044) 287-34-74
Продаж квитків – (044) 287-62-57, 287-26-30[/wptabcontent]
[wptabtitle] Купити квиток[/wptabtitle]
[wptabcontent]7 червня м. Київ[/wptabcontent][/wptabs]