Про новий, 83-ій театральний сезон Національної оперети України від Богдана Струтинського:

21.09.2017

21912724_1439681959441032_1165314086_n

«Сезон буде насиченим, цікавим і надзвичайно активним. Маємо велику прем’єрну мапу. На початку сезону, 6 та 7 жовтня відбудеться прем’єра на малій сцені «Театр у кишені, або Всі ролі зайняті» за Моцартом, у постановці молодого режисера Максима Булгакова. Ця вистава здійснена за результатами конкурсу, що проходив у жовтні минулого року, де М. Булгаков став одним з переможців.

9 та 10 листопада  на основній сцені — велика прем’єра «Ханума»  Гії Канчелі. Її ставить грузинська команда. У лютому прем’єра поетичної драми «Маруся Чурай», режисер-постановник Сергій Павлюк з Херсону. На весну маємо великий проект «Скрипаль на даху» Джеррі Бока (режисер-постановник Богдан Струтинський, прим. ред.).

В репертуарі Національної оперети є тематичні концерти де, зазвичай, змінюється наповненість програми, щорічно з’являються прем’єрні музичні номери. Такі концертні програми полюбилися глядачам і вже стали доброю традицією Театру оперети — «Штраус в опереті», «Вечір мюзиклу», «Симфонічний концерт», «Кіноконцерт» та багато інших. У цьому сезоні ми плануємо випустити прем’єрні концертні проекти.

Масштабні і насичені програми матимуть два великі міжнародні фестивалі, ініційовані Національною оперетою. 4, 5 та 6 травня у Івано-Франківську проходитиме «Carpathian space», в рамках якого відбудеться міжнародний форум освітян творчих ВУЗів, де будуть присутні міністри освіти, ректори творчих вишів з багатьох країн світу. Наш «Оперета-фест» («О-Фест») відбудеться 9 та 10 червня. Міжнародна концертно-мистецька програма буде представлена широкому колу глядачів у Національній опереті України та оpen-air на Співочому полі у Києві й у парку міста Буча.

У цьому сезоні маємо активну гастрольну мапу. На моє глибоке переконання гастролі – це необхідна і важлива частина театрального розвитку. Вже в жовтні ми вирушаємо з виставами до Чернігова та Чернівців.  У листопаді — велика гастрольна поїздка до Івано-Франківська із програмою з трьох вистав: «Графиня Маріца», «Сорочинський ярмарок», «Труффальдіно із Бергамо» та концерту «Bravo l’operette». Наші артисти братимуть участь у фестивалі в Тбілісі. Весною відбудеться концертний проект у Литві, заплановано також поїздки на театральні фести до Полтави і Херсону. Будуть продовжуватись гастролі у Польщі.

Фінальний концерт сезону Національна оперета України представить глядачам оpen-air, на Троїцькій площі. Сподіваємось, це стане прекрасною можливістю насолодитися оперетою,  живою класичною музикою для багатьох киян та гостей нашого міста.

Оперета — це натхнення,  переконайтеся у цьому на виставах та концертах Національної оперети України!», — говорить Генеральний директор-художній керівник Національної оперети, н.а. України Богдан Струтинський.