Під час «Карпатського простору» розважатимуть дітей-сиріт

05.04.2017

16Міжнародний мистецький фестиваль країн Карпатського регіону «Карпатський простір», проведення якого ініціювала Національна оперета, відбудеться 5-7 травня у м. Івано-Франківськ, не оминає увагою своїх наймолодших гостей – дітей-сиріт. Для них у цьому році вперше запрацює нова локація, яка пропонує  захоплюючу та насичену програму — «KidSpace».

Організатори свята мають намір не тільки подарувати дітям свято, але й через розважальну програму зробити особливий потужний меседж для суспільства: лише всі разом, завдяки підтримці одне одного, ми спроможні подолати будь-які проблеми, не залишаючи наодинці тих, хто потребує нашої участі! Бо саме мистецтво і покликане виконувати цю важливу місію – об’єднувати і долучати до добра.

«Під час цього фестивалю ми маємо пам’ятати про власну соціальну відповідальність! Ми зобов’язані привертати увагу громадськості до проблем подальшої соціалізації дітей, які потрапили у складні життєві ситуації чи перебувають на утриманні держави! Ми маємо допомагати їм та разом шукати шляхи їх інтеграції і подальшої адаптації в суспільстві через прекрасне. Долучаючи таких дітей до участі у нашому фестивалі, ми хочемо створити один простір — простір єднання і добра!», — розповідає генеральний директор-художній керівник Національної оперети Богдан Струтинський.

Такої ж думки дотримується голова Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук: «Цього року у рамках фестивалю ми хотіли б приділити увагу дітям, і особливо тим з них, хто позбавлений турботи та піклування дорослих, але вкрай цього потребує – сиротам, які проживають у дитячих будинках, інтернатах та притулках Івано-Франківщини. Ми докладемо всіх зусиль, аби подарувати незабутні враження дітлахам і переконати їх, що культура та мистецтво несуть добро і надію!»

До цієї благодійної кампанії приєднується також Івано-Франківський академічний обласний український музично-драматичний театр ім.І.Франка. Саме у стінах цього театру 6 травня відбудеться благодійна вистава «Красуня і чудовисько», яку зможуть відвідати діти-сироти з усього регіону.

Довідково:

Вперше Міжнародний мистецький фестиваль країн Карпатського регіону відбувся у 2016 році. Захід позиціонується як культурна подія міжнародного значення, яка покликана підтримувати і пропагувати духовні цінності, розвивати мистецтво та сприяти культурному обміну між різними країнами. За три дні фестивалю участь у ньому взяли представники з України, Австрії, Польщі, Угорщини, Словаччини, Румунії, Молдови, Чехії, Грузії, Азербайджану, Естонії, Литви та Болгарії.