Перший день весняної конференції «Опера Європи-2017 у Києві»

19.05.2017

0

18 травня у Київському національному академічному театрі оперети стартувала весняна театральна конференція «Опера Європи-2017 у Києві», на яку прибули учасники  з 126 музичних театрів із 29 країн світу.

Конференція розпочалася зустріччю  із журналістами учасників та  співорганізаторів культурно-мистецького проекту «Мистецтво, що об’єднує» («Art which unites»), в рамках якого вперше в Україні проходить міжнародна театральна конференція. На неї завітали Міністр культури України Євген НИЩУК, директор Департаменту культури КМДА Діана ПОПОВА, директор Асоціації «Opera Europa» Ніколас ПЕЙН,  Директор Опера Штудгарт Єва КЛЯЙНІЦ, Генеральний директор та художній керівник  Комік опера Хельсінкі Лаура АКЕРЛУНД, Генеральний директор та художній керівник Бадішез Штаатзтеатр Карлзрує Пітер ШПУЛЄР,  Голова Національної спілки театральних діячів України, генеральний директор-художній керівник Київського національного академічного театру оперети Богдан СТРУТИНСЬКИЙ, Генеральний директор Національного академічного театру опери і балету Петро ЧУПРИНА.  Учасники проекту розповіли про цілі і завдання конференції, серед яких налагодження нових мистецьких комунікацій, створення копродукції, визначення майбутніх шляхів розвитку музичного театру. Організатори також наголосили, що конференція проходить в Україні не випадково, міжнародна мистецька спільнота підтримує демократичні процеси в нашій державі і сподівається на плідну та ефективну співпрацю.

Офіційна частина першого дня конференції продовжилася урочистим врученням сертифікатів про членство у Асоціації «Opera Europa» генеральному директору-художньому керівнику Київського національного академічного театру оперети Богдану Струтинському та заступнику генерального директора Національного театру опери і балету Анатолію Кожуховському. Директор Асоціації «Опера Європи» Ніколас Пейн  вітав нових представників  музичних театрів у своїх лавах і виразив сподівання, що українські театри з інших міст України також будуть приєднуватись до європейської театральної спільноти.

Натхненник і співорганізатор події Богдан Струтинський зазначив: «Опера Європи в Україні — це ще одна сходинка до визнання України у світі. Мистецтво не має кордонів! Дякуємо, що європейські театри виразили свою підтримку Україні і зокрема українському музичному мистецтву».

В атмосфері дружнього спілкування конференція «Опера Європи» продовжувалася у колонній залі КМДА, де представників європейської оперної еліти вітали керівники міської влади.

У вечірній програмі проекту «Мистецтво, що об’єднує» учасників конференції чекав Гала-концерт Національної оперети України «Bravo, l’Оperette!» Разом із глядачами театру учасники конференції побували на грандіозному, видовищному концерті. Івонн Кальман, яка має давні дружні стосунки із художнім керівником Національної оперети України Богданом  Струтинським , теж була серед глядачів. Дочка майстра віденської оперети Імре Кальмана  приємно вражена концертом, в якому звучали арії із знаменитих оперет її видатного батька  — «Сільви» та «Графині Маріци»,  з почуттям ділилася враженнями: «It’s wonderful theatre!» Після концерту пані Івонн повідомила, що 20 травня має намір переглянути прем’єрну виставу театру — оперету «Графиня Маріца» Імре Кальмана у постановці Богдана Струтинського.

Арії з оперет Імре Кальмана, Ференца Легара, Йоганна Штрауса, арії та каватини з опер Джузеппе Верді, Джоаккіно Россіні, а також  найчарівніші українські пісні звучали у виконанні солістів Національної оперети України в Гала-концерті Національної оперети України «Bravo, l’Оperette!» Концерт визнаних шедеврів світового та українського мистецтва святково завершив перший день весняної конференції «Опера Європи -2017 у Києві».