Національний форум «Трансформація України»

01

Національний форум «Трансформація України»

01.12.2016

1 грудня в Києві, в конгрес-центрі «Українській дім» відбулося засідання Четвертого Національного форуму «Трансформація України». На форумі був презентований проект плану дій щодо реалізації трансформаційних процесів в Україні. Він розроблений на основі кращого досвіду трансформації країн Центральної та Східної Європи, містить рекомендації для президента України, лідерів політичних партій, народних депутатів, урядовців, громадянського суспільства.

Головуючий Форуму н.а. України Богдан Струтинський у вступному зверненні до учасників зазначив: «Для проведення політики реформ в Україні громадянське суспільство повинно зайняти роль консультанта, спостерігача, контролера і критика влади. Трансформація нашої країни відповідно до європейських стандартів, будівництво європейської України – це спільна справа всього народу, одним із завдань Національного Форуму «Трансформація України» є встановлення суспільного діалогу між громадянським суспільством, владою та політиками.»

Вітальне слово до форумчан мали Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату Патріарх Філарет та Предстоятель Української Греко-Католицької Церкви Патріарх Святослав.

Серед доповідачів Національного форуму був Міністр культури України Євген Нищук, який звернувся до присутніх із словами: «Хочу нагадати, що саме 1 грудня 2013 року відбувся марш мільйонів, під час якого люди незалежно від віросповідання, від місця народження, незалежно від того хто якою мовою говорить, вийшли разом у боротьбі за честь і гідність за найвищі демократичні цінності.»

Доповідачі неодноразово наголошували, що саме українська культура, відіграє визначну роль в процесі змін нашої держави у напрямку європейських демократичних цінностей. Про свою діяльність повідомили керівники міжфракційного депутатського об’єднання «Трансформація України». Відбулася дискусія, що торкнулася механізмів лобіювання трансформаційних процесів.