Національні читання «Франко об’єднує» проведуть організатори «Карпатського простору»

29.03.2017

16Міжнародний мистецький фестиваль  країн Карпатського регіону «Карпатський простір» вдруге пройде з 5-го по 7 травня 2017 року у м. Івано-Франківськ. Впродовж фестивалю мешканцям і гостям міста запропонують взяти участь та спостерігати за безліччю мистецьких заходів – концертів, майстер-класів, виставок, воркшопів тощо.

Планується, що до цьогорічної програми «Карпатського простору» ввійдуть також НАЦІОНАЛЬНІ ЧИТАННЯ за поетичною творчістю корифея науково-літературного життя Західної України Івана Франка.  Національні читання – це флешмоб «Франко об’єднує», який проведуть у рамках першого дня фестивалю — 5 травня 2017 року.

«Впевнений, Національні читання, які започаткувала Національна оперета,  у майбутньому стануть міцною платформою, базисом для успішного проведення Загальнонаціональних читань – у масштабах всієї України! Ми маємо на меті через живе поетичне слово просувати «Карпатський простір» і сприяти укріпленню позитивного іміджу України як всередині нашої держави, так і за її межами. Ми також прагнемо зміцнювати почуття національної свідомості українців через поглиблення та розширення знань у сфері культури і літератури та пропагувати творчість видатних письменників», — пояснює генеральний директор-художній керівник Національної оперети Богдан Струтинський.

Концепцією заходу передбачено, що впродовж дня, починаючи з 12-ї години, поетичні рядки з творчості класика української літератури одночасно читатимуть на радіо, у школах, ВУЗах, державних установах та організаціях, на вокзалі, у музеях, виставкових залах Івано-Франківської обласної організації Національної спілки художників України тощо. Організатори запрошують всіх жителів Карпатського регіону та тих, хто цього року планує відвідати фестиваль,  слідкувати за повідомленнями у ЗМІ щодо уточнення локацій, де буде проводитися флешмоб, та взяти участь у заході.

Довідково:

Національна оперета є автором та організатором Міжнародного мистецького фестивалю країн Карпатського регіону «Карпатський простір». Вперше фестиваль відбувся у 2016 році  за підтримки Міністерства культури України, Івано-Франківської обласної державної адміністрації та міської ради Івано-Франківська.

Захід позиціонується як культурна подія міжнародного значення, яка покликана підтримувати і пропагувати духовні цінності, розвивати мистецтво та сприяти культурному обміну між різними країнами. За три дні фестивалю участь у ньому взяли представники з України, Австрії, Польщі, Угорщини, Словаччини, Румунії, Молдови, Чехії, Грузії, Азербайджану, Естонії, Литви та Болгарії.