Національна оперета здобула одразу дві найвищі українські театральні нагороди «Київська пектораль»

27.03.2017

FAM_4945Цього року Національній опереті вдалося вибороти аж дві найвищі українські театральні нагороди «Київська пектораль»: у номінації «Кращий музичний спектакль» та у номінації «Краща чоловіча роль другого плану».

27 березня 2017 року, у Міжнародний день театру, відзначила свій 25-й ювілей найвідоміша та найстаріша у всьому пострадянському просторі театральна премія України ––  «Київська пектораль».  Сьогодні ввечері у столиці відбулася святкова церемонія вручення цієї першої та єдиної в Україні і в СНД професійної театральної премії.

Так, «Київська пектораль» у номінації «За кращий музичний спектакль» належить опереті «Графиня Маріца» І.Кальмана у постановці генерального директора-художнього керівника Національної оперети, н.а. України Богдана Струтинського. «Я надзвичайно вдячний усім членам журі за отримання цього театрального трофею! Та хочу наголосити: це заслуга не лише моя, але й всього колективу театру оперети, який я очолюю.  Адже всі ми – однодумці, яких об’єднує одна спільна справа. Разом ми намагаємося зробити наш театр яскравим вогнищем, біля якого гріється нація. Сьогодні українці потребують духовної підтримки – і ми докладаємо всіх зусиль, щоб наші глядачі її отримали», — зазначив Б.Струтинський.

Ще одну «Київську пектораль» отримав артист Національної оперети, з.а. України Арсен Курбанов у номінації «Краща чоловіча роль другого плану» за роль барона Зупана у виставі «Графиня Маріца».

До речі, на здобуття ювілейної 25-ї театральної премії “Київська пектораль-2016” претендували 55 спектаклів різних київських театрів. У зв’язку з ювілеєм цьогорічна церемонія нагородження змінила звичний демократичний формат проведення на урочистий. Захід проходив у стінах столичної мерії – гучно відзначати ювілей однієї з найвідоміших премій у галузі театрального мистецтва зібрався весь творчий бомонд — кращі актори, режисери, хореографи, сценографи, композитори, драматурги, журналісти. Київський міський голова Віталій Кличко відкрив церемонію нагородження та привітав митців з Міжнародним днем театру. Переможців оголошували та нагороджували співголови Оргкомітету театральної премії «Київська пектораль-2016» директор Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради Діана Попова та голова Правління Київського місцевого відділення НСТДУ народний артист України Олексій Кужельний.

Довідково:

«Київська пектораль» — премія України у галузі театрального мистецтва, заснована 1992 року Спілкою театральних діячів України та Головним управлінням культури міста Києва (Департамент культури виконавчого органу Київської міської ради). Безпосередніми засновниками «Київської Пекторалі» були Микола Губенков, Микола Рушковський, Тімур Ібраімов та Михайло Чембержі (керівник Комітету мистецтв).