Культура – завжди проти війни! І наші спільні з посольством Молдови творчі проекти є беззаперечними символами миру!

01

Культура – завжди проти війни! І наші спільні з посольством Молдови творчі проекти є беззаперечними символами миру!

10.03.2017

FAM_0132Про це, виступаючи перед присутніми на Міжнародній науково-практичній конференції «Україна-Республіка Молдова: 25 років дипломатичних відносин», заявив генеральний директор-художній керівник Національної оперети Богдан Струтинський.

На його думку, сьогодні ми маємо стабільний і стійкий період зростання та розбудови  тісних відносин у культурній сфері між двома державами. Співпраця Національної оперти та Посольства Республіки Молдова є вдалим зразком міжнародної і культурної інтеграції. «Акцент на культуру, мистецтво (і театр зокрема) — є вагомим інструментом впливу на людську підсвідомість та душу. І, як наслідок — він має прямий вплив на формування здорового і правильно вихованого суспільства загалом. Вважаю, цілком правильною є  така думка: там, де є духовність, про війну не може бути й мови. Тому я завжди наголошую, що культура – завжди проти війни!», — зауважив Богдан Струтинський. За його словами,  впродовж років  Національній опереті вдалося налагодити продуктивне партнерство із Посольством  Республіки  Молдова. Зокрема,  за участю молдовських представників Національна оперета організувала та запустила творчі проекти, які є беззаперечними символами миру. Це, наприклад,  фестивальний рух. Адже саме під час  таких заходів всі громадяни, незалежно від приналежності до тієї чи іншої держави,  пізнають всю глибину культури,  духовності та моральності одне одного і налагоджують тісні зв’язки один з одним.

Організаторами заходу виступили Посольство Республіки Молдова в Україні та Дипломатична академія України при МЗС  України. До участі у конференції було запрошено представників наукових та академічних кіл України і Молдови. Під час заходу присутні обговорили також питання, що пов’язані з пріоритетами подальшого розвитку відносин у культурній, політичній, економічній та науковій сферах.