Концерт у колонній залі КМДА за участю артистів Національної оперети

20.04.2017

1Ексклюзивний концерт тулузької співачки Анаїс Констан, за участю артистів Київського національного академічного театру оперети, що відбувся 19 квітня в рамках фестивалю «Французька весна в Україні» був присвячений дружнім стосунками міст побратимів Києва та Тулузи. Концерт у колонній залі КМДА розпочався привітаннями Посла Франції в Україні Ізабель Дюмон. Публіку привітала і керівник департаменту культури КМДА  Діана Попова. Пригадуючи сторінки історії, вона підкреслила особливість братерських стосунків України та Франції і зазначила, що культурна дипломатія, місія якої сьогодні (в день концерту) покладена на Київський національний академічний театр оперети та французьких артистів, якнайкраще сприяє розвитку дружби і співпраці між державами.

«Із Французьким культурним інститутом нас поєднує цікавий, творчий досвід співпраці. Вже другий рік Київський театр оперети спільно із французькими митцями презентує унікальні і надскладні проекти, в яких представлені знамениті твори класичної музики і тори, що звучать в Україні вперше. Перед концертом, зазвичай, триває величезна підготовча робота диригентів, вокалістів, артистів хору, балету, оркестру, багатьох фахівців.  Хочу подякувати всьому колективу театру, який завжди з великим натхненням та ентузіазмом сприймає ці проекти, а французьким друзям і особисто пані Ізабель Дюмон — за цікаву та плідну співпрацю», – в інтерв’ю зазначив режисер-постановник концерту, генеральний директор-художній керівник н.а. України Богдан Струтинський.

Диригент-постановник концерту Оксана Мадараш відзначила, що з величезним задоволенням працювала із французькими музикантами та виконавцями: «Сьогодні в концерті виконувалися фрагменти з творів французьких композиторів, що звучали мовою оригіналу. Для наших виконавців — це безцінний досвід. Особливо приємно, що французькі артисти високо оцінили співпрацю з колективом наших артистів, ансамблеві номери були представлені на найвищому рівні».

Програма концерту Анаїс Констан (сопрано, Франція) у супроводі Сиріля Кублера (фортепіано, Франція), оркестру Національного академічного театру оперети, за участю солістів та хору театру знайомила слухачів із творами Легара, Массне, Деліба, Бізе, Доніцетті. Також прозвучали музичні та вокальні фрагменти з опер-буф та оперет родоначальника сонячного жанру — Жака Оффенбаха. Дивовижне, об’ємне звучання, висока майстерність виконавців і яскрава програма класичної музики комедійного і сатиричного характеру надихнули публіку та зарядили веселим весняним настроєм.

Диригент-постановник концерту – з. а. України Оксана Мадараш.

Режисер-постановник концерту – н. а. України Богдан Струтинський.