Конференція Міжнародної асоціації «Опера Європи» відбудеться за ініціативи Національної оперети

28.03.2017

Европа18 — 20 травня 2017 року за ініціативи Київського національного академічного театру оперети відбудеться щорічна конференція Міжнародної асоціації «Опера Європи». Захід буде проходити під гаслом «Мистецтво, що об’єднує» та відбудеться вперше в Україні. Планується, що участь у ньому візьмуть представники 166-ти музичних театрів із сорока країн Європи.

«Опера Європи» — одна з найбільш впливових міжнародних оперних асоціацій світу, що забезпечує обмін інформацією, театральним досвідом та сприяє просуванню опери як інтернаціонального виду мистецтва. Цього року театрали зі всього світу мають намір об’єднатися в черговий раз і під егідою цієї асоціації провести у Національній опереті України та Національному академічному театрі опери і балету ім. Т. Шевченка один із найпрестижніших міжнародних форумів.

«Сподіваюся, цей захід дасть нам ще одну можливість просувати мистецтво та творчість (і театр зокрема) як зрозумілий і ефективний спосіб спілкування між різними народами та різними митцями. Культурний діалог між музичними театрами нашої країни та музичними театрами Європи – це важливий елемент культурної дипломатії. Переконаний, ця подія дасть можливість поглибити та вибудовувати нові взаємовигідні зв’язки, які сприятимуть не тільки розбудові вітчизняного театру, але й укріпленню іміджу України на міжнародній арені як держави з високим культурним рівнем», — вважає генеральний директор-художній керівник Національної оперети Богдан Струтинський.

Зокрема, в Національній опереті у рамках мистецько-культурного проекту «Мистецтво, що об’єднує» 18 травня відбудеться феєричний гала-концерт «Bravo, l’Operette!», а 20 травня – тут також покажуть оперету «Графиня Маріца» І. Кальмана (у постановці генерального директора-художнього керівника театру, н. а. України Богдана Струтинського). До слова, нещодавно вона стала лауреатом «Київської Пекторалі-2016» у номінації «Краща музична вистава».