Комічна опера «Дзвіночок» на фестивалі «Золоті оплески Буковини».

01.11.2017

Колектив Національної оперети України повертається з ХІІ фестивалю комедії «Золоті оплески Буковини», який відбувся у  Чернівецькому обласному українському музично-драматичному театрі імені Ольги Кобилянської.

Глядачі мали змогу побачити кращі комедійні вистави провідних  театрів Києва, Львова, Івано-Франківська, Тернополя та багатьох інших міст України, а також Ботошанського театру імені Міхая Емінеску.

«Цей фестиваль залишив багато вражень і роздумів. Зокрема про те, що відбувається із українським театром загалом, яким він має бути і як проходить театральна реформа. Бажаємо, щоб Чернівецький театр мав можливість обирати вистави, варті уваги, а Чернівці стали театральним центром Буковини», — зазначили члени професійного журі.

1

У останній, десятий день «Золотих оплесків» Чернівецького академічного обласного українського муздрамтеатру  імені Ольги Кобилянської музичну комічну оперу «Дзвіночок» представив Київський Національний академічний театр оперети.

2

Комічна опера Гаетано Доніцетті «Дзвіночок» відтворює атмосферу старовинного італійського подвір’я, наповненого веселою, легкою музикою. Глядачі розміщуються за столиками, а перед ними розігрується динамічне і кумедне дійство із дотепними жартами і несподіваними перевтіленнями, крізь які проглядатимуться навіть філософські сенси.

Сюжет побудований на хитрощах жартівника Енріко. Молодий племінник намагається перешкодити аптекарю і його юній дружині Серафині в їхню першу шлюбну ніч. Він невтомно, всю ніч дзвонить у дзвіночок в аптеку, прохаючи ліки від вигаданих хвороб. Щоразу Енріко з’являється у різних образах: то він француз, в якого прихопив живіт, або тенор, що втратив голос, то старий, в якого захворіла (на всі хвороби відразу) його дружина і він благає її вилікувати, промовляючи всілякі веселі нісенітниці. Працюючи над лібрето, Гаетано Доніцетті і сам сміявся — над текстом і над музикою, яка ніби «скаче» в ритмі веселих віршів.

3

4

22886266_1444839818898205_3354418937481818019_n