ІІІ Міжнародний фестиваль мистецтв «Карпатський простір»

05.04.2018

Print

ІІІ Міжнародний фестиваль мистецтв

«Карпатський простір»

4-6 травня, Івано-Франківськ

Відкрий безмежний простір мистецтва!

 

Прес-реліз

 

Третій «Карпатський простір» об’єднає в одній масштабній програмі митців з 18 країн світу завдяки злагодженій роботі співзасновників фестивалю Івано-Франківської міської ради та Міністерства культури України. Організацією фестивалю займається адміністративна команда міста Івано-Франківськ та Київського національного театру оперети. Третій рік поспіль фестиваль підтримують кільканадцять посольств, міністерств та державних інституцій. Тож слоган фестивалю «Мистецтво об’єднує» – не метафора, а ефективна формула, цього року втілена у розмаїтій програмі.

Формування програми фестивалю тривало кілька місяців. За кожним із мистецьких напрямків був закріплений куратор-фахівець. І сьогодні автор ідеї та співзасновник фестивалю Богдан Струтинський готовий анонсувати події, які не можна пропустити!

Розпочати варто із головної сцени під відритим небом, яка цього року розташується на площі імені Івана Франка. Саме тут 4 травня о 16:00 відбудеться урочисте відкриття фестивалю за участю Національного академічного симфонічного оркестру України під орудою Володимира Сіренка, муніципального камерного хору «Галицькі передзвони» та камерного хору «Воскресіння», а о 21:00 всіх очікують на концерт українського гурту «Друга ріка». Сцена працюватиме з 16:00 усі дні фестивалю, запрошуючи 5 та 6 травня о 21:00 на мега-концерти відповідно зіркового гурту «Танок на майдані Конго» та швейцарського гурту «Kadebostany» (Кадебостани).

Також у перший день фестивалю – 4 травня о 12:00 – стартує цілоденний флешмоб-читання «Ліна Костенко обєднує». В Івано-Франківську та Коломиї на різних локаціях міст усі охочі можуть стати його учасниками та виголосити на всю Україну рядки з поезій Ліни Костенко. У насиченій літературній програмі фестивалю варто виокремити візит французької письменниці, перекладачки Ніколь Лоран-Катріс.

Цього року фестиваль запропонує потужну театральну програму, що розгортатиметься паралельно на трьох сценах: великій та камерній сценах Обласного академічного музично-драматичного театру та на сцені Обласного театру ляльок. Після 10 літньої перерви в Україну завітає Національний угорський театр, який очолює україно-угорський режисер Аттіла Віднянський – 4 травня він презентує свою виставу «Сім’я Тотів». Вперше в Україні незалежний музично-театральний проект із Білорусі «З життя комах» — мультимедійний спектакль  втілили режисери Світлана Бень та Дмитро Богославський. А 6 травня – запальна комедія «Вінздорські витівниці» від польського Драматичного театру імені Єжи Шанявського у Плоцьку. На камерній сцені зіграють вистави із Грузії та Чехії, а наостанок – 7 травня – спеціальний гість фестивалю вистава «Річард ІІІ» Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка, у заголовній ролі – славетний Богдан Бенюк.

На сцені Театру ляльок пропонуємо вистави для дітей та дорослих. Програма насичена, але варто встигнути на кілька унікальних спектаклів. Закарпатський театр «Бавка» покаже спектакль «Коняги» одного із найвідоміших лялькарів України – режисера Михайла Яремчука. Із Литви завітає єдиний у Європі мандрівний театр ляльок на колесах із виставою для дітей «Рибалочка». А румунський театр «Василячі» привезе «Мандри Гулівера», відому на увесь світ історію Джонотана Свіфта.

Для кіноманів «Карпатський простір» приготував не менш цікаву та насичену програму у залах кінотеатру «Люм’єр». Одна з останніх українських прем’єр – документальний фільм «Міф» про Василя Сліпака, всесвітньо відомого оперного співака, який добровольцем пішов на війну на Сході країни та віддав життя за Батьківщину. Переможець «Берлінале-2017» фільм «Про тіло та душу» угорської режисерки Ільдико Енеді – головний подарунок усім шанувальникам європейського арт-хаусу. Ще один переможець «Берлінале-2017» документальний фільм «Школа № 3» – німецько-українська копродукція про життя середньої школи на Сході нашої країни. І звісно – варто звернути увагу на український контент, серед якого фільми, які вже не потребують реклами – це «Кіборги» (режисер Ахтем Сеітаблаєв) та фентезі «Сторожова застава» (режисер Юрій Ковальов).

Як і у попередні роки, фестиваль багато уваги приділяє арт-напрямку: живопис, скульптура, архітектура, народні мистецтва. Спеціальна подія цього візуального напрямку – фотовиставка у Центрі сучасного мистецтва знаного французького художника Бернарда Прасса, який презентує свої інсталяції-анаморфози – композиції з різних предметів, що під певним кутом зору перетворюються на картини. Окремо маємо відзначити виставку у залах НСХУ «Малярство на склі», яка об’єднає найкращих художників із Івано-Франківська, Львова, Коломиї, Тернополя, Калуша та Києва. У Музеї мистецтв Прикарпаття розгорнеться експозиція робіт відомого українського живописця Сергія Савченка.

Фестиваль традиційно орієнтований на різну аудиторію. 4 травня відбудеться гала-концерт «Перлини світової класики» за участю солістів країн-учасниць фестивалю та симфонічного оркестру Івано-Франківської обласної філармонії. Фанати класичної музики належно оцінять Симфонічний оркестр Підкарпатської філармонії імені Артура Малаєвського (Жешув, Польша) під орудою диригента Славоміра Чрзановського – у програмі твори Антоніна Дворжака, Йоганна Штрауса, Йоганна Брамса та ще кількох відомих польських композиторів, які прозвучать 5 травня в Обласній філармонії. А для тих, кому не спиться, а танцюється – фестиваль підготував в ніч з 5 на 6 травня – діджей-вечірку «Шалена паті у Потоцького на хаті».

Протягом трьох днів фестивалю працюватимуть локації під відкритим небом, на яких розташуються ярмарки народних майстрів, кухні різних країн винами та смаколиками. Загалом, під час фестивалю паралельно працюватимуть 13 різних просторів (SPACEs) – для дітей та дорослих. Детальна програма незабаром з’явиться на офіційному сайті фестивалю. Представники ЗМІ зможуть її отримати в електронній версії за запитом на скриньку iry.chuzhinova@gmail.com.