Гранд-фінал VI міжнародного фестивалю «Відкриваємо Падеревського» пройшов з аншлагом у Києві.

30.11.2017

30 листопада на сцені Національної оперети України відбулася визначна подія, яка має вагоме значення у розвитку українсько-польських культурних відносин – Гранд-фінал VI Міжнародного фестивалю «Відкриваємо Падеревського». Фестиваль розпочався на початку листопада у Львові та проходив за підтримки Польського інституту у Києві, Польсько-Українського фонду імені І.Я. Падеревського та під патронатом віце-спікера Сенату РП Марії Коц.

Натхненням до музичного фестивалю «Відкриваємо Падеревського»  стала ідея популяризації постаті Ігнація Яна Падеревського – видатного митця, що об’єднує польську і українську культури. Цей добре відомий у світі митець, володар титулу Лицаря Великого Хреста (Орден Британської Імперії), почесний доктор  титулу   honoris causa 11 університетів Європи і Америки, зокрема і Львівського університету.

Вечір розпочався із зустрічі з представниками ЗМІ за участі диригентів та солістів – учасників концерту. Спікерами були : Мирослав Михайлович Скорик, Адам Бала, Кшесімір Дембський та Оксана Мадараш.

«Мистецтво єднає», – говорить диригент-постановник театру оперети  Оксана Мадараш. У програмі концерту звучали  видатні музичні твори: «Сюїта» до драми Лесі Українки «Кам’яний господар», «Гуцульський триптих», «Три українські весільні пісні» для голосу з оркестром (солістка Валерія Туліс, Україна), «Карпатська рапсодія» для скрипки з оркестром (соліст Євген Крук, Україна) та ін.

Симфонічний концерт   – фінальний акорд цьогорічного Міжнародного фестивалю «Відкриваємо Падеревського» пройшов у театрі оперети з аншлагом.