Загрузка Події

« Всі Події

  • Это Мероприятие прошло.
ПРЕМ’ЄРА «Бастьєн і Бастьєнна» та «Телефон, або Кохання втрьох»
02.06.2017
19:00
Купити/забронювати

Одноактівки «Бастьєн і Бастьєнна»  В-А. Моцарта та «Телефон» Дж. Менотті стали першим позитивним досвідом співпраці із молодими режисерами для Київського національного академічного театру оперети. Дві постановки, ескізи яких були  показані на малій сцені театру на початку 82 театрального сезону,  за підсумками Першого Міжнародного конкурсу-лабораторії «MusicalArt Project», ініційованого генеральним директором-художнім керівником Національної оперети н.а. України Богданом Струтинським, в цьому ж сезоні увійшли до репертуару театру.

Одноактна опера-зінгшпіль (нім. Singspiel — різновид комічної опери із розмовними діалогами) «Бастьєн і Бастьєнна» ­була написана Моцартом, коли йому було 12 років. У 1768 році Вольфганг із батьком перебував у Відні, де натхненний  оперою Жана ­Жака Руссо «Сільський чаклун», він написав оперу «Бастьєн і Бастьєнна» на лібрето Фрідріха Вільгельма Вайскерна і Йоганна Aндреаса Шахтнера. Прем’єра опери юного композитора відбулася  в той же час,  у садку одного віденського лікаря і мецената, але відомостей про постановку майже не зберіглося. Наступного разу опера-зінгшпіль «Бастьєн і Бастьєнна» була представлена лише через сто років після смерті Моцарта, 2 жовтня 1890 року в Берліні.

Опера-зінгшпіль «Бастьєн і Бастьєнна»  В-А. Моцарта – пасторальна історія про двох закоханих, легка і комічна повість про юну пастушку Бастьєнну та її коханого Бастьєна.  Їхньому щастю намагається зашкодити (а насправді, навіть, допомагає) чаклун Колас. Режисер одноактівки, один із переможців конкурсу «MusicalArt Project», Максим  Булгаков вбачає в сюжеті актуальні сучасні питання впливу влади, грошей на почуття молодих людей, режисер зображує ліричних героїв вигадливо і несподівано.

Одноактна опера-буфа (італ. opera buffa — жартівлива опера) «Телефон, або Кохання втрьох» Дж. Менотті у постановці Юлії Журавкової, переможиці Міжнародного конкурсу-лабораторії «Musical Art Project», натякає глядачам на те, що у живого спілкування є значні переваги! Для показу на малій сцені Національної оперети України Юлія Журавкова створила українське лібрето, насичене іронією та влучними метафорами. Двоє героїв  — молода дівчина Люсі, що любить теревенити по телефону та її хлопець Бен, який поспішає на потяг. Артисти розігрують жваву і життєрадісну ліричну комедію, про те, як надто пристрасне ставлення до сучасних гаджетів може завадити владнати власну долю!

Джан Карло Менотті, американський композитор італійського походження, його музика – сучасна і  образна, на думку режисерки, вона якнайкраще передає почуття героїв одне до одного, їхні вподобання і прагнення. Чи розділяєте Ви погляди героїв? Якою є сучасна молода режисура музичного театру? Дізнайтеся на вечорі комічних одноактних опер, поставлених переможцями конкурсу молодих режисерів, у Національній опереті України!

«Бастьєн і Бастьєнна»  В-А. Моцарта

Постановча група:

Режисер-постановник, балетмейстер – Максим Булгаков
Диригент-постановник – Володимир Врубльовський
Диригент – Сергій Нестерук
Художник-постановник – Ольга Левченко
Світлове оформлення – Руслан Долинич
Звукорежисер – Віктор Хаджинов
Помічники режисера – Олена Ісаєва, Ольга Жмура, Максим Козолуп

Дійові особи та виконавці:

КОЛАС — Валентин Котенко
БАСТЬЄННА — Тетяна Дідух
БАСТЬЄН — Володимир Одринський

 

«Телефон, або Кохання втрьох» Дж. Менотті

Постановча група:

Режисер-постановник, сценічна редакція – Юлія Журавкова
Диригент-постановник, хормейстер-постановник – Назар Якобенчук
Диригент – Сергій Нестерук
Художник-постановник – Ірина Давиденко
Балетмейстер-постановник – Наталія Скуба
Світлове оформлення – Руслан Долинич
Звукорежисер – Віктор Хаджинов
Концертмейстери – Зоя Володарська, Любов Тітаренко
Помічники режисера – Максим Козолуп

Дійові особи та виконавці:

ЛЮСІ — з. а. України Галина Грегорчак — Одринська, Тетяна Журавель
БЕН — Кирило Басковський, Валентин Котенко

Подробности

Дата:
02.06.2017
Время:
19:00