Б. Струтинський, М. Януконіс, Б. Жялвіс, Й. Янулявічюс, О. Мадараш поспілкувалися з пресою

16.03.2017

1Генеральний директор-художній керівник Національної оперети Богдан Струтинський,  Надзвичайний та Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс, керівник Каунаського державного музичного театру Беньямінас Жялвіс, головний диригент цього ж  театру Йонас Янулявічюс, диригент Національної оперети Оксана Мадараш і артисти Каунаського театру 15 березня 2017 року провели зустріч з журналістами провідних ЗМІ.  Прес-конференція відбулася у рамках святкових заходів, які проходили за підтримки Посольства Литовської Республіки в Україні та були присвячені 25-річчю встановлення дипломатичних відносин між Україною та Литвою і 27-річчю відновлення Незалежності Литовської Республіки.

«Культура – це рупор миру! Будь-який приїзд наших друзів з Литви – це  завжди велика радість та творчий обмін. І як результат – обопільне  творче зростання! Наша співпраця з литовцями – це знак того, що в Україні відбуваються позитивні процеси, а  дружні та творчі стосунки між державами активно розвиваються. Це означає, що є надія на те, що зовсім скоро ми будемо мати ще не один спільний мистецький проект», — відкриваючи захід наголосив директор Національної оперети Б.Струтинський.

Впродовж зустрічі представників ЗМІ також цікавили різноманітні запитання. Зокрема, щодо жанрової  палітри театрів у Литві, репертуарних особливостей та нових постановок литовських театрів, особливостей обміну працівниками театральної сфери у Литовській Республіці   (в тому числі — режисерів). Окремо зупинялися на обговоренні специфіки дитячих вистав.  Так, на думку керівника Каунаського державного музичного театру Беньямінаса Жялвіса дорослим (незалежно від громадянства) слід починати виховувати мистецькі смаки дітей та юнацтва починаючи з ранніх років вже у лялькових театрах. Потім, вважає Б. Жялвіс — слід активно залучати їх до  більш дорослих театральних постановок – таким простим способом можна виховати покоління зі здоровим світоглядом, а,  значить, і здорову націю.

Також присутні зупинялися на темах успішності прем’єр та театральних постановок, які входять до репертуарів обох театрів, впливу менталітету нації на характер затребуваності вистав і, звичайно, та на тому, які сюрпризи чекають на глядачів цього театрального сезону в Національній опереті та у Каунаському державному музичному театрі.