Аншлаг! Прем’єра «Георг Отс» була зустріта вибуховими оплесками

08.04.2019

П’ятого квітня на сцені Національної оперети України відбулася довгоочікувана прем’єра моновистави, присвяченої пам’яті надталановитого оперного співака – Георга Отса. Внутрішнім генієм співака захоплювались у всьому світі. Своїм ліричним баритоном Георг Отс із легкістю виконував не лише естрадні хіти, але й складні оперні арії. Кумиром мільйонів і живою легендою він став після виконання ролі Містера Ікс у екранізації оперети Імре Кальмана «Принцеса цирку». У 50-70-х роках минулого століття платівки артиста були майже у кожній родині. Проте, з плином часу ім’я співака було фактично забуте. Не зважаючи на те, що і нині партії Отса задіяні у виставах які виконуються в різних куточках світу. Зокрема і в Національній опереті України: «Циганський барон» Й. Штрауса, «Весела вдова» Ф. Легара, «Графиня Маріца» І. Кальмана, «Цілуй мене, Кет!» К. Портера.

Не бажаючи залишати таку важливу для світу мистецтва персону без належної нині уваги, з.д.м. України Олександр Білозуб та з. а. України Дмитро Шарабурін вирішили створити цілу історію-сповідь від імені самого Георга Отса. Історію минулого, яка має своє продовження і сьогодні.

Виконовцем й водночас автором тексту виступив з. а. України Дмитро Шарабурін. Режисер-постановник, сценограф та художник з костюмів — з.д.м. України Олександр Білозуб. Національна оперета України вже не вперше приємно дивує свого глядача. І робить це з щирим прагненням донести важливу інформацію через призму творчості.

Дмитро Шарабурін не просто прописав і створив образ головного героя вистави. Він злився з образом Георга Отса, стовідстотково перевтіливсь в нього. Така дивовижна трансформація не залишила жодного з присутніх на виставі байдужими. Зал вибухнув оплесками. Такий міцний сплав ланцюга «глядач-актор» — щирий показник того, що мета театру — єднати собою соціум, не зважаючи на його релігійні чи політичні вподобання; не зважаючи на вік та фах, — мета бути єдиною щасливою нацією успішно виконується покроково.