30 жовтня відбувся Фінал Міжнародного конкурсу-лабораторії Small Theatrе Productions.

01

30 жовтня відбувся Фінал Міжнародного конкурсу-лабораторії Small Theatrе Productions.

31.10.2016

Покази пройшли при величезній зацікавленості глядацької аудиторії. Свої ескізи драматичних постановок малих театральних форм демонстрували на сценічних майданчиках в МКЦ ім. І. Козловського і в театрі «Золоті ворота» молоді режисери з Франції, Росії, Азербайжану та України. Після показів і детального аналізу робіт експертами конкурсів — провідними театральними діячами, театрознавцями, критиками, було підведено важливі підсумки.

Голова Експертної ради, художній керівник Національної оперети, н.а. України Богдан Струтинський запропонував режисерці із Баку Іраді Гєзаловій продовжити роботу над постановкою «Пульхафонія» в МКЦ ім. І. Козловського, а Стас Жирков, художній керівник театру «Золоті ворота» вирішив включити в репертуар одразу дві постановки, ескізи яких були представлені на сценічному майданчику «Золотих воріт»: «Ігри на задньому подвір’ї», робота режисерки Юлії Мороз із Дніпра і «Страждаючі», режисера з Парижу Жюля Одрі.

Вочевидь і учасники, і експерти, і організатори були задоволені результатами конкурсу. Міжнародні конкурси-лабораторії, проведені за ініціативою національного театру, відкривають вагомий і значущий напрямок розвитку українсього театру. Богдан Струтинський зазначив, що одним із завдань міжнародного проекту лабораторій вбачає розповсюдження українського мистецтва у світі, ознайомлення за допомогою засобів театру, засобів живого спілкування, людей з різних країн із культурним життям України.

Художній керівник Тбіліського державного драматичного театру ім.С.Ахмателі, Іраклій Гогія запропонував всім учасникам і експертам прийняти участь в лабораторіях, що відбудуться найближчим часом в Тбілісі, щоб створити репертуарні постановки для Тбіліського театру разом із грузинськими акторами і драматургами.

По закінченні конкурсу Богдан Струтинський вручив Дипломи учасникам і побажав усім знов зустрітись вже на прем’єрах вистав, які щойно почали своє сценічне життя в ескізах молодих режисерів.